Sport.pl

Finał Pucharu Polski. Kibice Lecha Poznań zbierają na oprawę. Jeszcze sporo im brakuje

Kibice Lecha Poznań mobilizują się i zbierają środki na oprawę, którą chcą zaprezentować 2 maja podczas finału Pucharu Polski na stadionie narodowym w Warszawie.
Do końca wirtualnej zbiórki na portalu fans4club pozostały jednak trzy dni, a na razie zebrano tylko 33 procent założonej kwoty. Fani Kolejorza oszacowali, że na efektowną oprawę podczas meczu finałowego Pucharu Polski potrzebują 84 tys. złotych. Do czwartkowego południa zebrali 27 872 tys. złotych, na które złożyło się 376 kibiców.

Pieniądze można wpłacać do niedzieli tutaj . Kibice za przekazane środki na oprawę "kupują" sobie różne nagrody. Mogą to być podziękowania mailowe, własne imię i nazwisko na okolicznościowej koszulce, fankarty, kubki, koszulki i tego typu gadżety, ale także bilety, karnety, możliwość strzelenia rzutu karnego Krzysztofowi Kotorowskiemu, spotkanie z Waldemarem Piątkiem, Tomaszem Kędziorą, Dawidem Kownackim, Nickim Bille Nielsenem, Łukaszem Trałką, Jasminem Buriciem, czy nawet dzień z Ivanem Djurdjeviciem, spotkanie z zarządem SKLP lub spotkanie z prezesem Lecha Karolem Klimczakiem. Za to ostatnie trzeba zapłacić 1922 złote, za spotkania z piłkarzami po 450 złotych.

Kibice Kolejorza organizowali zbiórki na finałową oprawę przed meczami Lecha na stadionie przy Bułgarskiej w Poznaniu, ale głównie zbierają środki za pomocą portalu społecznościowego fans4club. Napisali tam: "Są takie dni, które stają się świętem nie tyle dla samego klubu, co dla JEGO KIBOLI. Już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie Lech Poznań powalczy o szósty Puchar Polski. Rywalem naszego klubu, MISTRZA POLSKI, będzie obecny wicemistrz kraju warszawska Legia. Pragniemy, by nasza obecność w Warszawie pozostała na długie lata w pamięci wszystkich osób interesujących się futbolem. Ten dzień ma być naszym świętem, ale najpierw sami musimy się do niego przygotować. Po pierwsze: WIARA - wszyscy na Narodowy! Po drugie: WIARA - Odpalamy na oprawy!"

Przed rokiem podczas finału Pucharu Polski kibice Lecha w swoich sektorach rozłożyli 11 tys. kartonów, zaprezentowali dwa transparenty o wymiarach 80 m na 18 m i 100 na 9,5 o hasłach: "Wnosić, palić, depenalizować" i "Pyrlandia Królestwo Kolejorza".

Tegoroczny finał Pucharu Polski odbędzie się 2 maja o godz. 16 na stadionie narodowym w Warszawie.Więcej o: