Sport.pl

Vojo Ubiparip (ex Lech Poznań) strzela gola za golem! Sześć bramek w czterech meczach [WIDEO]

Szóstego gola w czwartym kolejnym meczu strzelił Vojo Ubiparip dla drużyny FK Novi Paza, która pokonała Rad Belgrad 1:0. Były napastnik Lecha Poznań ratuje zespół przed spadkiem z serbskiej superligi!
Vojo Ubiparip prezentuje niesamowitą formę strzelecką w lidze serbskiej. Tylko w kwietniu w czterech kolejnych meczach strzelił sześć goli dla drużyny FK Novi Pazar! W czwartek były lechita zdobył zwycięską bramkę w meczu z Rad Belgrad. Już w 13. minucie Vojo Ubiparip wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

Gol do obejrzenia poniżej (akcja rozpoczyna się od 0:24):Vojo Ubiparip jest bohaterem ekipy FK Novi Pazar, która w rundzie zasadniczej nie potrafiła wygrywać i w efekcie wylądowała w grupie spadkowej (liga serbska ma identyczne zasady jak polska ekstraklasa). Sześć goli w czterech kolejnych meczach byłego snajpera Kolejorza spowodowało jednak, że zespół zajmuje pierwsze miejsce w grupie spadkowej i jest bardzo bliski utrzymania w serbskiej superlidze.

Serb odszedł z Lecha Poznań po zakończeniu minionego sezonu. Kolejorz pozbył się tego gracza bez żalu, bo przez cztery i pół roku spisywał się poniżej oczekiwań. Tym bardziej, że w 2011 roku Lech Poznań zapłacił za tego zawodnika 600 tys. euro Spartakowi Subotica.

Vojo Ubiparip zdobył w poznańskich barwach trzynaście bramek w ekstraklasie (w 58 występach). W obecnych rozgrywkach zagrał dziewięć razy w ekstraklasie Węgier dla Vasasu Budapeszt i zimą trafił do FK Novi Pazar. W obecnym klubie ma bilans pięciu goli, także w dziewięciu spotkaniach.

Więcej o: