Dzień Japoński i Finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016

W sobotę w lubelskim Centrum Spotkania Kultur odbędzie się Dzień Japoński. Podczas trwania tej imprezy zostanie rozegrany Finał Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2016.
Jest to już trzeci i ostatni turniej tego cyklu. Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w klasyfikacji końcowej tej edycji będą reprezentowali Polskę na VII Pucharze Europy w Karate Tradycyjnym 2016, który rozegrany zostanie 28 maja tego roku w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś". Wśród pań największe szanse na końcowych sukces mają

Maria Depta (Sokół Aleksandrów Łódzki) i Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszów). Natomiast w kat. mężczyzn sytuacja jest bardziej skomplikowana, bo o palmę pierwszeństwa walczy jeszcze czterech zawodników. Finały zostaną rozegrane w godz. 13-16. Z kolei cała impreza zacznie się o godz. 10. Będą stoiska z warsztatami japońskich sztuk walki (aikido, judo, tradycyjna szermierka japońska, karate - kyokushin, oyama, tradycyjne), egzaminy na stopnie uczniowskie w karate tradycyjnym, w godz. 16-17 odbędą się pokazy sztuk walki z Kraju Kwitnącej Wiśni, a potem przewidziano projekcję filmu japońskiego. Przez cały czas trwania imprezy trwał będzie turniej komputerowych gier japońskich, a także serwowane będą potrawy kuchni japońskiej. Wstęp jest bezpłatny.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU