Oficjalnie: Bartosz Kurek i czterech innych siatkarzy odchodzi z Asseco Resovii

Bartosz Kurek, Nikołaj Penczew, Dominik Witczak, Russell Holmes i Julien Lyneel żegnają się z Asseco Resovią. W czwartek informację o odejściu pięciu siatkarzy potwierdził rzeszowski klub.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPotwierdziły się informację rzeszow.sport.pl odnośnie odejścia pięciu siatkarzy z Asseco Resovii. Po przegranym finale PlusLigi z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle z drużyną wicemistrzów Polski żegnają się Bartosz Kurek, Julien Lynnel, Nikołaj Penczew, Russell Holmes i Dominik Witczak. O czym w czwartek oficjalnie potwierdził klub.

Kurek w Asseco Resovii spędził rok. Podobnie jak Lyneel i Witczak. Ten ostatni w grudniu został wypożyczony i zastąpił kontuzjowanego Jochena Schopsa. W trakcie sezonu do rzeszowskiego zespołu dołączył też Holmes, który został zakontraktowany w miejsce leczącego uraz pleców środkowego Piotra Nowakowskiego. Pewne było również odejście Penczewa. Bułgar już przed startem sezonu 2015/16 chciał opuścić Asseco Resovię, ale miał ważny kontrakt.

Jak informowaliśmy wcześniej Kurek w trakcie rozgrywek otrzymał znakomitą ofertę z ligi japońskiej. Atakujący reprezentacji Polski nie chciał jednak tego potwierdzić. - Bez komentarza - uciął temat po ostatnim, przegranym 0:3 meczu z ZAKSĄ.

Asseco Resovię czeka więc przebudowa drużyny. Według nieoficjalnych informacji dogadani z zespołem wicemistrzów Polski są już przyjmujący Serb Marko Ivović i Francuz Thibault Rossard. Rzeszowski klub szuka również następcy Kurka.