Puławy i Nałęczów goszczą Mazovia MTB Marathon oraz Kross Road Tour

W długi majowy weekend sympatyków wyścigów rowerowych czekają nie lada emocje. Puławy i Nałęczów będą gospodarzami dwóch imprez. Odbędą się tam zawody z cyklu Mazovia MTB Marathon oraz Kross Road Tour.
Pierwsza z tych imprez odbędzie się 1 maja. Miasteczko tego największego cyklu maratonów rowerowych MTB w kraju Cezarego Zamany zlokalizowano w porcie jachtowym Marina-Puławy. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji kompleks rekreacyjny z przystanią i placem zabaw, miejsce na polu campingowym i camperowym oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego. Trasa wyścigu będzie wiodła malownicze tereny Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Dużym wyzwaniem dla maratończyków będą liczne podjazdy, m.in. pod stok narciarski w Parchatce.

Dla uczestników organizatorzy przygotowali cztery trasy przystosowane do każdej grupy wiekowej. Tak więc każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Dzieci pojadą na dystansie Hobby (7 km), dla dorosłych przygotowano trasy Fit (24 km), Mega (51 km) oraz Giga, która liczy aż 92 km.

Natomiast dla najmłodszych zawodników zorganizowany będzie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana wszystkim dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Stacja telewizyjna MiniMini+, która patronuje całemu wydarzeniu przygotuje dla dzieci ciekawe konkursy z nagrodami i upominki. Wszystkie dzieci startujące na dystansie Hobby będą mogły wziąć udział w konkursach z nagrodami w namiocie firmy Bike Atelier. Podczas zawodów od godziny 13 zostaną tam zorganizowane konkursy z nagrodami. Aby wziąć udział w zabawie trzeba mieć numer startowy na cykl Mazovia MTB Marathon.

Będzie też prowadzona klasyfikacja dla mieszkańców Puław. Zostanie wyłoniony najlepszy mieszkaniec w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć.

Zapisy dla mieszkańców w dniu maratonu w biurze zawodów w godz. 8-11 lub na adres biuro@mazoviamtb.pl do 30 kwietnia 2016 roku.

Ściganie w kurorcie

Natomiast we wtorek - 3 maja Cezary Zamana i firma KROSS zapraszają do Nałęczowa na inaugurację drugiej edycji ogólnopolskiego cyklu wyścigów szosowych Kross Road Tour 2016. Baza zawodów zlokalizowana zostanie na terenie rozlewni wód mineralnych Cisowianka, Drzewce 35. Uczestnicy będą rywalizować na dwóch dystansach - 1 pro 45 km oraz pro 90 km.

Oprawa wyścigu Kross Road Tour będzie w pełni profesjonalna - zabezpieczono specjalne wozy techniczne oraz bogate zaplecze organizacyjne. Podczas zawodów do pomiaru czasu zastosowany będzie nowoczesny system chipów aktywnych Mylaps Prochip, który używany jest przez organizatorów zawodowych wyścigów kolarskich. Chodzi o to, aby każdy amator poczuł się jak zawodowy kolarz.

Prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna oraz generalna w kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymają nagrody. Wyścig w Nałęczowie jest wpisany do oficjalnego kalendarza Pucharu Polski Mastersów. Dla dzieci zorganizowany będzie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Tu też pojawi się na starcie rybka MiniMini i odbędą się liczne konkursy dla dzieci z nagrodami oraz upominkami.

Zapisy w biurze zawodów w poniedziałek - 2 maja (godz. - 16-18) oraz we wtorek (8-10.30, dystans 1/2 Pro i 11 - 12.30, dystans pro). Start do wtorkowego wyścigu dla 1/2 pro wyznaczono na godz. 11, a dla pro na 13.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUProgram zawodów w Puławach

sobota - 30 kwietnia Godz. 14 - 17 zapisy w biurze zawodów

niedziela - 1 maja Godz. 8 - 11.30 - zapisy w Biurze zawodów Godz. 10.20 - start dystansu Hobby Godz. 11.30 - start dystansów Fit, Mega, Giga Program zawodów MiniMini+ Mazovia

Godz. 12 - zapisy

Godz. 13 - start zawodów

kategorie

kategoria - rowerki biegowe (chłopcy i dziewczynki) - jedno okrążenie

kategoria - rowerki tradycyjne (chłopcy i dziewczynki)

- do lat 4 - jedno okrążenie

- 5-6 lat - dwa okrążenia

- 7-8 lat - trzy okrążenia

Zdjęcie Rower Romet MTB Rambler 4.0 Fit 2012 Zdjęcie Rower Romet Fusion Zdjęcie Rower Romet ORKAN D
Rower Romet MTB Rambler 4.0... Rower Romet Fusion Rower Romet ORKAN D
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info