Radomianka najlepszą debiutantką Orlen Warsaw Marathon 2016!

W niedzielę 24 kwietnia odbyła się tegoroczna edycja Orlen Warsaw Marathon. W imprezie wystartowała m.in. Karolina Waśniewska ze Stowarzyszenia Biegiem Radom!, dla której start okazał się szczególny

Orlen Warsaw Marathon to największa polska impreza biegowa, która znalazła się w gronie najbardziej prestiżowych biegów ulicznych w Europie. O jej popularności świadczy chociażby liczba uczestników. W tym roku na mecie tego ciekawego biegu ulicznego, przebiegającego między innymi przez Krakowskie Przedmieście i inne reprezentacyjne ulice Warszawy, zameldowało się 6587 biegaczy.

W stolicy nie zabrakło reprezentacji Radomia. Fantastycznie na trasie warszawskiego maratonu spisała się Karolina Waśniewska, zdobywając tytuł najlepszej debiutantki. Dystans 42 kilometrów i 195 metrów radomianka pokonała w czasie 2:57:59. Zajęła 17 miejsce, a licząc tylko reprezentantki Polski, uplasowała się na czwartej pozycji.

- Bardzo miło było nam oglądać, jak Karolina przyjmuje gratulacje i okolicznościową statuetkę z rąk olimpijczyków: Anity Włodarczyk, i Tomasza Majewskiego. Spiker wyraźnie zaznaczył, że jest radomianką i reprezentuje Biegiem Radom. Z kolei kolega Karol Grabda, uzyskał świetny czas 2:40:49 poprawiając nieznacznie swój rekord życiowy. Zajął 50 miejsce open. Świetnie pobiegł także Maciej Dworak uzyskując czas 2:45:40 i 65 miejsce open, a także Andrzej Kacprzak 2:58:17. Inni koledzy również odnotowali bardzo dobre rezultaty, Sławomir Rusak 3:12:04, Andrzej Połoński 3:15:38, Henryk Gołąbek 3:21:55, Jerzy Borkowski 3:36:51 Sebastian Orlik 4:07:47, Mirosław Brzeski 4:42:27, Grzegorz Gomuła 4:39:46. Wszystkim składamy serdeczne gratulacje - napisał Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia Biegiem Radom!

Warto wiedzieć

W tegorocznej edycji Orlen Warsaw Marathon udział wzięło ponad 16 tys. osób z 40 krajów - 9694 wystartowało na dystansie 10 km, a 6750 w maratonie. Sygnał do startu dała zawodnikom mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk. Maraton ruszył sprzed Stadionu Narodowego. Biegacze pobiegli mostem Świętokrzyskim na drugą stronę Wisły, a potem przez Śródmieście, Mokotów, Ursynów i Wilanów, by na koniec wrócić przed Stadion Narodowy. W gronie faworytów wymieniani byli głównie Kenijczycy i Etiopczycy. Tymczasem cztery kilometry przed metą prowadzenie objął Artur Kozłowski. Biegacz z Sieradza wygrał, uzyskując 2:11.54. Oprócz tytułu mistrza Polski na dystansie 42 km 195 m, zwycięstwa w IV edycji Orlen Warsaw, zyskał nominację na igrzyska w Rio de Janeiro.