Siatkarze Budmaru zostali mistrzami Amatorskiej Ligi Siatkówki

W hali ?Polonia? odbyły się ostatnie spotkania sezonu 2015/2016 w Amatorskiej Ligi Siatkówki. Mistrzem została drużyna Budmaru, która w decydującym pojedynku finału pokonała Wkręt Met 2:0.
Finaliści rozegrali trzy emocjonujące mecze. W ostatnim, rozstrzygającym o mistrzostwie nie zabrakło niczego. - Licznie zgromadzona publiczność obserwowała zacięte spotkanie obfitujące w długie wymiany, efektowne ataki i obrony - jednym słowem siatkarski pojedynek na wysokim poziomie. Lepsza postawa Budmaru w końcówkach setów zadecydowała o zwycięstwie 2:0 - informuje organizator zmagań - Miejski Ośrodek Sportu i Rekrecji.

Trzecie miejsce w rozgrywkach przypadło siatkarzom Multimetalu, którzy w trzecim spotkaniu pokonali 2:1 Lismaru Kamienica Polska. W I lidze, indywidualnie wyróżnienia przypadły Tomaszowi Drabowiczowi i Łukaszowi Burzyńskiemu z Budmaru oraz Łukaszowi Solarczykowi z Wkręt Metu. W drugiej lidze drugi rok z rzędu najlepszym zawodnikiem został Łukasz Czerwonka z Happy Team Blachownia. Puchary oraz nagrody indywidualne wręczali wiceprezydent Jarosław Marszałek oraz dyrektor MOSiR-u Tomasz Łuszcz.

I liga

1. Budmar

2. Wkręt-Met

3. Multimetal

4. Lismar Kamienica Polska

5. Rad Pol Jedność Mykanów

6. CS PSP

7. Brel Myszków

8. Bebetto

9. LKPS Borowno (przegrana w barażach o I ligę i spadek do II ligi)

10. Gmina Konopiska (spadek)

II Liga

1. EcoStand.pl Kłomnice (awans do I ligi sezonu 2016/2017)

2. Servecom.pl nasportowo.net Grabowa (zwycięstwo w barażach o I ligę i awans do I ligi)

3. Happy Team Blachownia

4. Grom Poczesna Klimas & Klimas

5. Gmina Rędziny

6. Makpol

7. AZS 2020

8. Volley Team Konopiska

9. Grom Złota Dama Poczesna

10. Torewelt FabrykaBram.pl