Finałowe mecze o puchar Tymbarku są już blisko

Dziewczęta z UKS Tęcza Bydgoszcz i Szóstki Inowrocław przygotowują się do wyjazdu na finał turnieju ?Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku?


2 maja 2016 na PGE Narodowym w Warszawie poznamy triumfatorów. Decydujące mecze zostaną rozegrane bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski i wyłonią mistrzów Polski w kategoriach U-10 i U-12 wśród dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy zagwarantują sobie nie tylko upragniony Puchar Tymbarku, ale także spotkanie z reprezentacją Polski oraz zaproszenie na mecz towarzyski z Holandią rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku.

Wśród finalistów są zespoły dziewcząt do lat 10 z Inowrocławia i do lat 12 z Bydgoszczy, które zwyciężyły w finale wojewódzkim. Zagrają z rywalkami z pozostałych 15 województw. Z ponad 320 tysięcy dzieci zgłoszonych do tegorocznego turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w grze pozostało blisko 800 najbardziej utalentowanych dziewcząt i chłopców w Polsce. To zawodnicy zwycięskich drużyn z wszystkich 16 województw - w kategoriach U-10 i U-12.

Finał ogólnopolski rozegrany zostanie w dniach 30 kwietnia - 2 maja w Warszawie. Zwycięzców turnieju poznamy 2 maja na PGE Narodowym. W przerwach między meczami Turnieju wystąpi chór Sound'n'Grace. Każdy bilet na finał Pucharu Polski upoważnia do wejścia 2 maja od godz. 10 na mecze finałowe Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

Zanim młodzi piłkarze wybiegną na boiska, 30 kwietnia nastąpi uroczyste otwarcie i losowanie grup na Placu Defilad w Warszawie w trakcie, którego na scenie zobaczymy piosenkarkę Margaret. Jeszcze tego samego dnia dzieci rozpoczną rywalizację sportową, rozgrywając na boiskach treningowych Legii i Agrykoli pierwsze mecze grupowe. Kolejne mecze fazy grupowej oraz pucharowej zostaną rozegrane w niedzielę 1 maja na tych samych obiektach.

- To wspaniałe, że turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" kończy się właśnie w tym miejscu i w takiej oprawie, tuż przed finałem Pucharu Polski. Nie mówmy jednak, że to koniec turnieju. Rozbudzona pasja do piłki nożnej będzie dla wielu młodych chłopców i dziewczynek zachętą do zdrowego trybu życia, a dla kilku z nich może się okazać początkiem wielkiej piłkarskiej kariery. Mecze turnieju powinni obejrzeć wszyscy, którzy zawodowo uprawiają ten sport, aby odnowić w sobie sportową pasję. Zaangażowanie i entuzjazm, z jakim biegają za piłką ci młodzi ludzie, udziela się każdemu. Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to znakomity moment, aby zakochać się w piłce nożnej na całe życie. Zostać zawodowym piłkarzem, a jeżeli nie, to kibicem lub kimś, kto sport wspiera. Już nie mogę się doczekać wielkiego finału na Narodowym - powiedział Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Ci, którzy nie znajdą się 2 maja na PGE Narodowym, będą mogli obejrzeć finałowe mecze Turnieju za pośrednictwem transmisji internetowej na stronie www.zpodworkanastadion.ploraz www.laczynaspilka.pl.