W Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej porażka lidera. Hit przełożony

Drużyny rywalizujące w Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej mają za sobą kolejne mecze. Liderujący w tabeli Meblodrew - Pewniak dosyć gładko przegrał z TRW Polska i stracił pierwsze miejsce na rzecz Jagiellończyków, którzy nie mieli problemów ze zwycięstwem nad SGP.

Zgodnie z oczekiwaniami w 12. kolejce spotkań ALPN najwięcej emocji przyniósł pojedynek pomiędzy ZIB/Olchem a SDM Koral Kłobuck. - Gdy na kilkanaście minut przed końcem meczu ZIB prowadził 3:1, wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte. Nie pierwszy i nie ostatni raz okazało się jednak, że w naszych rozgrywkach skoncentrowanym należy być do ostatniego gwizdka sędziego - mówi Marci Mazik z organizującego rozgrywki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Zawodnicy Korala nie odpuścili, walczyli do samego końca i najpierw strzelili kontaktową bramkę, by w ostatniej minucie meczu wyrównać. Podział punktów w spotkaniu pomiędzy ZIB/Olchem a Koralem wykorzystał Klub 54 Exact Systems, który skromnie pokonał Marex i wyprzedził obie drużyny w tabeli.

W następnej kolejce nie odbędzie się mecz na szczycie pomiędzy dwoma najwyżej notowanymi drużynami czyli Meblodrewem Pewniak a Jagiellończykami. Spotkanie za porozumieniem obu drużyn zostało odwołane, a nowy termin będzie znany wkrótce. W tej sytuacji najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem jest poniedziałkowy pojedynek pomiędzy TRW Polska i SDM Koral Kłobuck.

Mecze Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej rozgrywane są na Miejskim Stadionie Piłkarskim "Raków" przy ul. Limanowskiego.

Wyniki ostatnich spotkań:

Jagiellończycy - SGP 4:0 (P. Błaszczyk - 2, K. Sierociński, S. Gąciarek)

ZIB/OLCHEM - Stacja Demontażu Pojazdów Koral Kłobuck 3:3 (D. Bernat, M. Wieczorek, Sz. Hyra - P. Golis, D. Szczypiór, K. Lis)

Klub 54 Exact Systems - Marex 1:0 (M. Haręza)

Meblodrew Pewniak - TRW Polska 0:3 (J. Cianciara, A. Janoszka, T. Rusianiak)

SGP - Dawid 3:2 (J. Paprotny - 3 - M. Płazak, A. Dąbrowski)