Bezcenne punkty naszych drużyn w pierwszej lidze szczypiornistów

Dzięki wygranej z Viretem Zawiercie piłkarze ręczni KSSPR Końskie zapewnili sobie utrzymanie na zapleczu PGNiG Superligi. Bliscy tego są także gracze KSZO Ostrowiec.

Podopieczni Aleksandra Malinowskiego sprawili sporą niespodziankę wywożąc punkt z Oławy. A mieli szansę nawet na pełną zdobycz. Jeszcze na cztery minuty przed końcem prowadzili różnicą trzech bramek (25:22), ale w końcówce pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwo.

Problemów z pokonaniem przedostatniego w tabeli Viretu nie mieli za to szczypiorniści KSSPR-u. Tuż po przerwie zdobyli trzy gole z rzędu, "urwali" się swoim rywalom na dystans pięciu trafień (13:8) i kontrolowali spotkanie do końcowej syreny.

Moto-Jelcz Oława - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 26:26 (12:10)

KSZO: Szewczyk, Piątkowski - Jeżyna 6, Afanasjev 6, Kalita 5, Fugiel 4, Kwiatkowski 4, Wojkowski 1, Sękowski, Bajwoluk

KSSPR Końskie - Viret Zawiercie 23:17 (10:8)

KSSPR: Wnuk, Szot - Matyjasik 8, Smołuch 6, Jamioł 4, T.Napierała 2, Mastalerz 1, Słonicki 1, Bąk 1, M.Napierała, Jakubowski, Dobrowolski, Pilarski