Uczcij rocznicę Konstytucji 3 Maja. Zgłoś się do okolicznościowego biegu

Organizatorzy radomskiego Biegu Konstytucji 3 Maja wciąż przyjmują zgłoszenia do startu w imprezie. warto dodać, że zorganizowane grupy uczniów mogą liczyć na zwolnienie z opłaty startowej.
Organizator Biegu Konstytucji 3 Maja, czyli Stowarzyszenie "Biegiem Radom!" zachęca do udziału wszystkich biegaczy, a zwłaszcza młodzież. - Zorganizowane grupy uczniów, liczące co najmniej 5 osób i znajdujące się pod opieką nauczyciela mogą liczyć na zwolnienie z opłaty wpisowego - zachęca Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom!" - Zgłoszenia takich grup przyjmować będziemy wyłącznie w dniu zawodów.

Przypomnijmy, że Bieg Konstytucji rozegrany zostanie 3 maja na dystansie 5 kilometrów. Jego trasa prowadzić będzie z placu Corazziego, ulicą Żeromskiego, wokół Placu Konstytucji, ponownie Żeromskiego, przez park Kościuszki na plac Corazziego. Uczestnicy będą mieli do pokonania dwie pętle po 2,5 km każda. Start biegu zaplanowano na godz. 10. Dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe medale, a dla najlepszych upominki.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną. Dostęp do formularza na stronie internetowej www.biegiemradom.pl. Biuro zawodów, w którym również będzie można zgłosić się do udziału w Biegu Konstytucji czynne będzie w dniu imprezy od godz. 8 na placu Corazziego. Dodatkowo zaplanowany został Bieg Flagi. Będzie to bieg na dystansie ok. 2 km, o charakterze patriotyczno-rodzinnym, który ma uczcić przypadające 2 maja Święto Flagi. Start tego biegu zaplanowano na godz. 11.

- Nie zapomnieliśmy o dzieciach - zapewnia Kraska. - Proponujemy jednak inną formułę rywalizacji młodych biegaczy. Zapraszamy drużyny szkolne, osiedlowe, grupy znajomych do startu w biegach sztafetowych. Drużyna musi składać się z czterech osób. Uczestnicy startować będą w kategorii szkół podstawowych na dystansie 4x250 metrów, a w kategoriach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na dystansie 4x500 m.