Młodzi żużlowcy Włókniarza walczyli w finale Nice Cup

W sobotę w Rybniku rozegrano zaległy finał Nice Cup. W zawodach wystartowało dwóch wychowanków Włókniarza. Startowali jednak bez powodzenia, kończąc rywalizację odpowiednio na dwunastej (Michał Gruchalski) oraz piętnastej (Adrian Bialk) pozycji.
Sobotni finał Nice Cup był zaległą imprezą z października ubiegłego sezonu. Wówczas pogoda nie pozwoliła na rozegranie turnieju finałowego i zdecydowano przełożyć imprezę na początek sezonu 2016. Jednocześnie zawody były memoriałem Władysława Pietrzaka.

Młodzi żużlowcy rywalizowali o stypendium ufundowane przez firmę Nice. Obsada imprezy była międzynarodowa. Spore zmiany na liście startowej spowodowane były przede wszystkim kontuzjami żużlowców. Między innymi z tego powodu w Rybniku zabrakło Mateusza Borowicza, który w ubiegłym sezonie był jeszcze młodzieżowcem, a w czwartek, podczas ćwierćfinału indywidualnych mistrzostw Polski w Pile, doznał kontuzji obu rąk.

Pod nieobecność Borowicza Włókniarz reprezentowany był przez Michała Gruchalskiego. Ponadto w zawodach wziął udział wypożyczony do KSM Krosno Adrian Bialk. Częstochowianie nie zachwycili, zajmując odpowiedniu dwunastą (Gruchalski) i piętnastą (Bialk) lokatę. Dla Gruchalskiego były to jednak pierwsze tegoroczne zawody w pełnym wymiarze.

Zwycięzcą zawodów został 22-letni Rosjanin Siergiej Łogaczow, który w niedzielę ma zadebiutować w polskiej lidze w meczu przeciwko Eko-Dir Włókniarzowi. Adrian Bialk również został awizowany w zestawieniu drużyny "Wilków".

Klasyfikacja finału Nice Cup w Rybniku:

1. Siergiej Łogaczow (KSM Krosno) 15+3

2. Jewgienij Kostygow (Lokomotiv Daugavpils) 13+2

3. Kamil Nowacki (Stal Gorzów) 12+2+1

4. Gleb Czugunow (Get Well Toruń) 9+3+0

5. Mike Trzensiok (GKM Grudziądz) 10+1

6. Robert Chmiel (ROW Rybnik) 9+0

7. Kamil Wieczorek (ROW Rybnik) 8

8. Oskar Bober (Orzeł Łódź) 8

9. Davis Kurmis (Lokomotiv Daugavpils) 7

10. Oleg Michailow (Lokomotiv Daugavpils) 7

11. Bartosz Hassa (Polonia Piła) 6

12. Michał Gruchalski (Włókniarz Częstochowa) 6

13. Mateusz Burzyński (Falubaz Zielona Góra) 5

14. Arkadiusz Potoniec (Falubaz Zielona Góra) 3

15. Adrian Bialk (KSM Krosno) 2

16. Michał Kordas (Ostrovia Ostrów Wielkopolski) 0