Sport.pl

Jagiellonia - Górnik Zabrze. "Każdy następny mecz to mały finał"

- To jest mecz z serii tych, o których mówi się, że są nie za trzy, a za sześć punktów - mówi Konstantin Vassiljev, pomocnik Jagiellonii przed starciem z Górnikiem Zabrze. Początek pojedynku w niedzielę o godz. 15.30 na stadionie miejskim w Białymstoku
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

- Musimy zrobić wszystko, żeby punkty zostały w Białymstoku. Czeka nas ciężki mecz, tego możemy być pewni. Dla Górnika, to ostatni moment, żeby powalczyć o utrzymanie - uważa Konstantin Vassiljev i dodaje: - Każdy następny mecz, to taki mały finał.

Jagiellonia i Górnik rywalizują w grupie spadkowej ekstraklasy. Zespół z Białegostoku z dorobkiem 21 punktów jest obecnie na 11. pozycji w tabeli, ekipa z Zabrza ma 16 oczek i znajduje się na ostatnim miejscu.

- Osiem drużyn walczy o utrzymanie, wszyscy jesteśmy w takiej samej sytuacji. Jedni zdołali odrobić kilka punktów, inni nie. Jednym szczęście sprzyja, drugim nie. To jednak niczego nie zmienia, bo każdy z tych zespołów w tym my chce jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie - mówi inny z pomocników Jagiellonii Taras Romanczuk. - Górnik ostatnim zwycięstwem pokazał, że będzie walczyć do samego końca. Dla nas, jak i dla nich to mecz o życie. Z resztą teraz już w zasadzie nie ma meczów o nic, szczególnie w naszej części tabeli. Dzięki temu uważam, że przed nami ciekawy mecz.

Więcej o: