Pogoń ma 68 lat. 'Grajcie tak, żeby na trybunach znowu było 20 tysięcy' [FILM]

21 kwietnia 2016 roku Pogoń skończyła 68 lat. W sympatycznie zorganizowanych obchodach udział wzięli też piłkarze i sztab szkoleniowy szczecińskiej drużyny.
- Jeszcze przed treningiem zawodnicy udali się do klubowej Sali Tradycji. To miejsce, gdzie zebrana jest większość pamiątek, zdjęć, pucharów, sztandar Pogoni i wiele innych interesujących rzeczy związanych z naszym klubem. Gospodarzem Sali jest Pan Andrzej Obst. To właśnie on odpowiadał na pytania Portowców. Kustosz Sali Tradycji opowiadał o czasach, gdy na stadion przychodziło ponad 30 tysięcy ludzi, a kibice siedzieli na okalających koronę stadionu topolach, a także tuż przy liniach bocznych. Zawodników zainteresowało między innymi obuwie, w których kiedyś występowali ich poprzednicy. Okazało się, że czasami korzystano z butów kolarskich, a kołki starano się dorabiać i wkręcać samemu - relacjonuje oficjalna witryna klubu.

My też chcemy pisać historię

- To szczególny dzień dla klubu. Okazja do przypomnienia sobie tych wielu wspaniałych ludzi, którzy stworzyli Pogoń - mówi trener, Czesław Michniewicz. - My też staramy się tworzyć najnowszą historię i jak najlepiej się w niej zapisać.

Potem portowcy wyszli na trening. Na murawie stadionu czekał na nich gość specjalny. Była nim 96-letnia legenda klubu - Stefan Żywotko. Pan Stefan jest jak do tej pory najdłużej nieprzerwanie pracującym w Pogoni szkoleniowcem. Trenował szczecińską drużynę w latach 1965-1969. Poza tym święcił także sukcesy w Afryce. Na Czarnym Lądzie zdobył wszelkie możliwe trofea, a z kolejną ofertą pracy dzwoniono do Stefana Żywotki... w tym miesiącu.

- Za moich czasów na trybunach było po 20 tysięcy kibiców - mówił Pan Stefan. - Musicie grać tak, żeby na mecze znowu przychodziło tyle osób.

Legenda Pogoni zapewniła, że sobotnią potyczkę z Lechem Poznań będzie obserwować na żywo z trybun obiektu przy Twardowskiego.

Film z wydarzenia (źródło: Pogoń Szczecin S.A.):