Ruch Chorzów. Dynamo Moskwa zainteresowane Mariuszem Stępińskim

Mariusz Stępiński, napastnik Ruchu Chorzów mocno pracuje na zagraniczny transfer. Reprezentantem Polski poważnie interesuje się Dynamo Moskwa.
ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

20-letni zawodnik notuje najlepszy rekord w karierze. Piłkarz z Cichej strzelił dotąd w lidze 15 bramek, co czyni go najskuteczniejszym Polakiem w Ekstraklasie. Równie skutecznego młodzieżowa nie było na polskich boiskach od sezonu 2008/2009, gdy 21-letni wówczas Robert Lewandowski strzelił dla Lecha Poznań 14 goli w 30 kolejkach.

Wyczyn Stępińskiego jest tym bardziej godny odnotowania, że w poprzednich latach młodzi napastnicy nie grzeszyli skutecznością. W dwóch ostatnich sezonach do miana najskuteczniejszego polskiego młodzieżowca wystarczyło zdobycie czterech bramek.

Skuteczna i dobra gra byłego piłkarza Wisły Kraków i Widzewa Łódź sprawia, że ustawia się do niego kolejka chętnych. W Polsce najmocniej naciska Lecha Poznań. Zimą klub z Wielkopolski oferował za gracza ruchu milion euro. Oferta została jednak odrzucona.

Ruch liczy przynajmniej na dwa razy więcej. Zanosi się więc na rekordowy transfer w historii klubu z Cichej. Dotąd najwięcej - bo po około miliona euro - Ruch zarobił na Arturze Sobiechu i Kamilu Grabarze.

Stępińskim interesuje się wiele klubów. Pisaliśmy już AEK Ateny, Olympiakosie Pireus i Rubinie Kazań. Teraz do gry wchodzi też Dynamo Moskwa. Oferta rosyjskiego klubu jest poważna. Przedstawiciele Dynama w najbliższym czasie mają pojawić się na Cichej.

Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu mówił nam w jednym z wywiadów, że kluby już teraz chcą sobie zagwarantować transfer napastnika, gdyż obawiają się, że po Euro 2016 wartość Stępińskiego znacznie wzrośnie.

Ruch tymczasem właśnie na to liczy. Dziś nie ma jednak pewności, że Stępiński pojedzie do Francji. Zawodnik nie był ostatnio powoływany do kadry. Zdaniem wielu fachowców zawodnik walczy o miejsce w reprezentacji Adama Nawałki z Łukaszem Teodorczykiem z Dynama Kijów.

Dodajmy, że w przypadku transferu Ruch będzie musiał się podzielić zyskiem z niemieckim FC Nurnberg - były klubem Stępińskiego.Sergio Ramos jest podobny do Józefa Stalina!? A Pep Guardiola do... Zobacz sobowtórów piłkarzy!


Sergio Ramos jest podobny do Józefa Stalina!? A Pep Guardiola do... Zobacz sobowtórów piłkarzy!