Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. Roman Gergel: Nie patrzymy w tabelę

- Podbeskidzie strzeliło bramkę, a my wygraliśmy mecz. Zagraliśmy wysoko i to przyniosło skutek - mówił wygranym przez zabrzańskiego Górnika meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:0) Roman Gergel, pomocnik ?Górników?.
Chcesz współtworzyć nasz portal? Polub nas na Fejsie >>

Zabrzanie zagrali o niebo lepiej, niż w poprzednich spotkaniach. Efektem lepszej i bardzo odważnej gry, są trzy punkty w meczu z będącą teraz w dołku drużyną Podbeskidzia. - Zagraliśmy wysoko i dzięki temu, narobiliśmy rywalowi sporo problemów. Takie granie zalecił nam trener i dzięki temu, że pressing zakładaliśmy bardzo szybko, bielszczanie często gubili piłkę w środku pola - zachwalał taktykę swojego zespołu Gergel. - Cały mecz było nerwowo. Mieliśmy wiele sytuacji, których nie wykorzystaliśmy, ale takie są mecze - raz piłka wpada do siatki, a raz nie. Dobrze jednak, że piłka wpadła choć raz - cieszył się.

- Taka wygrana da nam dużo pod względem mentalnym. Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa i do meczu z Jagiellonią przystąpimy teraz z większą pewnością siebie - uważa pomocnik Górnika. Jego zespół dzięki trzem punktom zdobytym przeciwko Podbeskidziu, zrównał się punktami z imiennikiem z Łęcznej. - Nie patrzymy w tabelę. Dla nas jest ważne to, żeby grać dobrze i wygrywać - mówił Gergel.