W Radomiu powstaje Akademia Siatkówki. W czwartek podpisanie aktu inauguracyjnego

W czwartek 21 kwietnia o godz. 12 w hali V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im Romualda Traugutta w Radomiu zostanie podpisany akt inauguracyjny, który rozpocznie działalność Akademii Piłki Siatkowej. To, że uroczystość odbędzie się w hali popularnego ?Traugutta? nie jest przypadkowe
Nie od dziś wiadomo, że szkoleniem młodych siatkarzy zajmują się w naszym mieście Czarni Radom. I niewątpliwie od lat wysiłki trenerów, działaczy przynoszą wymierne efekty. Ale pomysłodawcy utworzenia siatkarskiej akademii chcą iść dalej, czyli przede wszystkim usprawnić model pracy z młodzieżą. Akademia stworzy podwaliny pod profesjonalną strukturę dla rozwoju siatkówki w Radomiu i regionie. Efektem działalności ma być przede wszystkim zwiększenie aktywności fizycznej młodzieży poprzez uczestnictwo w zajęciach jednej najpopularniejszych dyscyplin sportu w Polsce. Zadanie będzie realizowane na trzech szczeblach edukacji, czyli w szkołach podstawowych, gimnazjalnych, a także szkole średniej. Oczywiście wszystko w oparciu o najnowszą wiedzę, teorię i praktykę zgodnie z projektem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Do programu w Radomiu na razie zaangażowanych zostało dziesięć placówek oświatowych. W skład radomskiej akademii wejdą szkoły podstawowe nr 2, 6, 24 i 34, a także radomskie gimnazja nr 6 i 22 oraz PG w Przytyku, Wolanowie i Przysusze. Bazą piramidy szkolenia będzie wspomniane liceum Traugutta, gdzie od lat realizowany jest projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Warto dodać, że program nie jest zamknięty. Kolejne szkoły, które zgłoszą chęć przystąpienia do projektu, wykażą się pracą i osiągnięciami w zakresie piłki siatkowej, będą mogły do niego przystąpić.

Na uroczystości podpisania aktu inauguracyjnego nie zabraknie władz samorządowych i sportowych. Spodziewany jest przyjazd prezesa PZPS Pawła Papke oraz szefa projektu SOS Waldemara Wspaniałego. Nie zabraknie włodarzy WKS -u Cerrad Czarnych Mariusza Szyszki, RCS -u Czarnych Sławomira Monika i dyrektorów szkół uczestniczących w projekcie. Ponadto w hali V LO gościć będą przedstawiciele władz miasta i powiatu, a także koordynatorzy projektów siatkarskich ośrodków w województwie.

Honorowy patronat nad akademią obejmie prezydent Radomia Radosław Witkowski. Rolę Ambasadora Akademii Siatkówki będzie pełnił Robert Prygiel, absolwent V LO, wielokrotny reprezentant Polski, uczestnik Igrzysk Olimpijskich, a obecnie szkoleniowiec plusligowej drużyny Cerradu Czarnych.