Pomarańcze bezlitosne dla rywalek. Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo [FOTO]

W trzecim meczu rundy wiosennej trzecioligowe futbolistki Królewskich wygrały w Płocku 5:1 z Pogonią Siedlce.

Pomarańczowe po raz pierwszy zaprezentowały się w Płocku, w pierwszej kolejce grały w Łącku. Na stadionie miejskim rywalem była ostatnia w tabeli ekipa z Siedlec.

Zgodnie z przewidywaniami przewaga gospodyń była wyraźna, Pogoń skupiała się na obronie.

Do przerwy dwa razy do siatki rywalek trafiła Dominika Janicka, kolejnego gola dołożyła po przerwie, a dwa - Daria Nowak. Pogoń odpowiedziała tylko raz. Przy wysokiej przewadze trener Adrian Piankowski mógł dokonać kilku zmian w składzie i ustawieniu, by wypróbować nowe zagrania.

Grająca w pomocy Wiktoria Wiączek była zadowolona z przebiegu meczu z Pogonią, ale zauważyła: - Miałyśmy wiele groźnych sytuacji, zabrakło trochę celności, do tego popełniłyśmy kilka prostych błędów.

Zespół z Płocka zajmuje piąte miejsce w stawce 11 ekip trzeciej ligi mazowieckiej. W 15. kolejce zmierzy się w Płocku z trzecią w tabeli Ostrovią Ostrów Mazowiecka, mającą tylko dwa punkty więcej.

Królewscy Płock - Pogoń Siedlce 5:1 (2:0)

Bramki dla płocczanek: Dominika Janicka (9., 29., 58.), Daria Nowak (57., 70.)

Królewscy: Marta Hućko - Julia Mikołajewska (55. Daria Kusa), Daria Przybysz, Anna Wojtkowska, Kinga Lisiewska (45. Olga Kamińska, 65. Dagmara Świt) - Klaudia Łyzińska, Alicja Jankowska, Klaudia Stradomska - Daria Nowak (K), Dominika Janicka, Aleksandra Kujawska (55. Wiktoria Wiączek)