Krakowie koszykarze domlublin.pl AZS UMCS lepsi od AGH

Od zwycięstwa rozpoczęli koszykarze domlublin.pl AZS UMCS trzecią fazę play-off rozgrywek II ligi. Lublinianie pokonali w Krakowie AGH i są na najlepszej drodze do kolejnego awansu.
Początek spotkania należał do gospodarzy. Zespół spod Wawelu objął prowadzenie 10:3. Drużyna trenera Przemysława Łuszczewskiego nie zamierzała jednak rezygnować i pod koniec pierwszej kwarty doprowadziła do remisu. Ostatecznie jednak tę część meczu wygrała AGH różnicą dwóch punktów (19:17).

W drugiej odsłonie krakowianie zdołali odskoczyć. W 15. minucie, po trafieniu Macieja Maja, przewaga gospodarzy wzrosła do dziewięciu punktów (27:18). Lublinianie nie dawali jednak za wygraną i zaczęli odrabiać straty. Skutecznie w tym okresie grał Rafał Król. Tuż przed przerwą trafił Bartłomiej Karolak i po pierwszej połowie AGH prowadziła tylko 37:36.

Trzecia kwarta miała równie zacięty przebieg. Początkowo przewaga gospodarzy wzrosła, ale potem do głosu doszli lublinianie i po dwóch celnych rzutach wolnych Kamila Krzeszowskiego na tablicy wyników widniał rezultat 45:44 dla AZS UMCS. Potem prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale było ono minimalne i przed ostatnią częścią meczu gospodarze wygrywali jednym punktem (54:53).

Do połowy decydującego starcia gra była nadal wyrównana, ale z upływem czasu inicjatywę zaczęli przejmować lublinianie, którzy głównie za sprawą Króla i Karolaka zaczęli budować, wprawdzie niewielką, ale przewagę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną drużyny lubelskiej 72:68.

W tej fazie rozgrywek gra się do dwóch zwycięstw. Kolejny mecz pomiędzy tymi zespołami odbędzie się 23 kwietnia w Lublinie.