Legia Warszawa - Lech Poznań. Kolejorz sprzedał wszystkie bilety na finał Pucharu Polski

Tylko dwa dni trwała sprzedaż biletów na mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa w finale Pucharu Polski. Wejściówki rozeszły się, zanim trafiły do otwartej dystrybucji.


Lech Poznań i Legia Warszawa dostały po 10,5 tysiąca biletów na sektory za bramkami na bramkami Stadionu Narodowego. Wcześniej, w błyskawicznym tempie kibice wykupili bilety na miejsca neutralne. Dla kibiców zakup wejściówek rozprowadzanych przez kluby był tak naprawdę ostatnią szansą na to, by legalnie dostać się na stadion.

Mistrzowie Polski sprzedaż biletów rozpoczęli w środę. Do końca tygodnia mogli je kupować tylko posiadacze karnetów na mecze Kolejorza w tym sezonie. Już wiemy, że chętnych do skorzystania z tego przywileju było tak dużo, że karty wstępu na finał skończyły się w piątek w południe, a więc osiem godzin przed terminem. Gdyby "karnetowicze" nie wyczerpali swojej puli, dopiero wówczas bilety trafiłyby do otwartej sprzedaży. Przypomnijmy, że bilety w pakiecie z pamiątkową koszulką kosztowały 40 zł.

Dopiero we wtorek sprzedaż swojej części biletów rozpocznie Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, które organizuje wyjazd na mecz finałowy pociągami specjalnymi. W tej wersji pakiet złożony z biletu, koszulki i przejazdu w obie strony kosztuje 100 zł przy wyjeździe z Poznania i 120 zł przy podróży z innych wielkopolskich miast.

Do czwartku włącznie prawo zakupu takich pakietów będą mieli członkowie sekcji kibicowskich oraz fan clubów. Dopiero w piątek rozpocznie się sprzedaż dla posiadaczy karnetów oraz osób, które były na ubiegłorocznym finale na Stadionie Narodowym.

Na jednym z portali zajmujących się pośrednictwem w odsprzedaży biletów, najtańsze wejściówki na finał Pucharu Polski kosztują prawie 80 zł (ich nominalna cena to 15 zł) lub blisko 95 zł w przypadku tych wyższej kategorii, za które pierwotnie trzeba było zapłacić 20 zł.

Więcej o: