MKS Selgros trzeci w Final Four Pucharu Polski

Piłkarki ręczne MKS Selgros jechały do Lubina, aby odzyskać Puchar Polski. Niestety się nie udało. W półfinale mistrzynie Polski uległy Vistalowi Gdynia i pozostała im walka o trzecie miejsce, w której gładko pokonały gospodynie - miejscowe Zagłębie.

Warto przypomnieć, że lublinianki są absolutnym liderem, jeśli chodzi o zdobywanie tego trofeum. W tych rozgrywkach triumfowały aż dziesięć razy. Po raz ostatni w 2012 roku. Natomiast jeśli chodzi o tegoroczną edycję, to wprawdzie uchodziły za jednego z faworytów, ale na przeszkodzie stanął im Vistal, który ograł zespół trener Sabiny Włodek 24:21. Porażka wywołała pewnie wśród zawodniczek MKS Selgros sportową złość, bo Zagłębie nie miało już nic do powiedzenia. Drużyna trener Bożeny Karkut ani razu w tym spotkaniu nie prowadziła. W 24. minucie lublinianki wygrywały 10:6. W końcówce pierwszej połowy mistrzynie Polski dopadł lekki kryzys, co skrzętnie wykorzystały gospodynie i nieco zmniejszyły straty. Do przerwy zespół lubelski prowadził 11:9.

Po zmianie stron na parkiecie już rządziła i dzieliła jedna drużyna - MKS Selgros. Lublinianki dobrze grały w obronie, a w bramce miały niezawodną Weronikę Gawlik. Natomiast w ataku skutecznie grała Marta Gęga, którą dzielnie wspierały Alesia Mihdaliova i Kristina Repelewska. Przewaga rosła w ekspresowym tempie. W 45. min. Zagłębie miało już dziesięć goli straty (11:27). Taki też dystans utrzymał się do końca spotkania, które MKS Selgros wygrał 27:17.