Bydgoski Zawisza stracił punkty na własnym stadionie. Do Wisły Płock traci już...

...dziesięć punktów. Bydgoszczanie w sobotnim meczu przegrali u siebie z Bytovią Bytów 2:3. Gospodarze po czerwonej kartce dla Karola Angielskiego kończyli to spotkanie w dziesięciu.
Po pierwszej połowie goście z Bytowia prowadzili 2:1. Lepiej też weszli w mecz po przerwie, dziesięć minut po wznowieniu gry strzelili trzeciego gola. W 89. minucie gospodarze zdołali zmniejszyć rozmiary porażki, gola zdobył Gal Arel.

To druga w tym roku porażka bydgoskiego Zawiszy, który do wicelidera rozgrywek Wisły Płock traci już dziesięć punktów. Do końca sezonu pozostało jeszcze 8. kolejek. Nafciarze, którzy mają w zanadrzu punkty walkowerem za mecz z Dolcanem Ząbki (wycofał się z rozgrywek), mają do rozegrania siedem spotkań.

W najbliższej kolejce piłkarze nożni Wisły Płock zmierzą się na wyjeździe z pogromcą bydgoskiego Zawiszy - Bytovią Bytów. Mecz odbędzie się 23 kwietnia. U siebie nafciarze zagrają 29 kwietnia ze Stomilem Olsztyn.

Wyniki 26. kolejki: Arka Gdynia - GKS Bełchatów 2:1, Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 3:1, MKS Kluczbork - Miedź Legnica 0:0, GKS Katowice - Olimpia Grudziądz 0:2, Zawisza Bydgoszcz - Bytovia Bytów 2:3, Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 3:0, Dolcan Ząbki - Chojniczanka Chojnice 0:3 (walkower).

W niedzielę w meczu kończącym tę serię spotkań Zagłębie Sosnowiec podejmie Sandecję Nowy Sącz.