MKS Selgros wróci z Lubina bez PGNiG Pucharu Polski

W pierwszym meczu Final Four PGNiG Pucharu Polski piłkarki ręczne MKS Selgros przegrały w Lubinie z Vistalem Gdynia. Tym samym lublinianki pogrzebały nadzieje na odzyskanie po czterech latach przerwy tego trofeum.

W zasadzie przed tym meczem nieco więcej szans na awans do finału miał mistrz kraju - MKS Selgros. W lidze lublinianki dwa razy ograły rywalki. Spotkanie spotkaniu jednak nierówne i tym razem od samego początku ton grze nadawały gdynianki. Przez pierwszy kwadrans nie była to jakaś wielka przewaga, bo jedna - dwie bramki, ale z upływem czasu zespół z Wybrzeża zaczął mistrzyniom Polski odjeżdżać. W 20. minucie, po trafieniu Emilii Galińskiej Vistal wygrywał 11:6. Zawodniczki MKS Selgros nie mogły znaleźć żadnego sposobu na rozpędzone gdynianki. O niemocy drużyny lubelskiej najlepiej świadczy to, że grając nawet w podwójnej przewadze straciła gola. Zresztą w czterech ostatnich minutach pierwszej połowy obie drużyny nie grzeszyły skutecznością, bo żadna z drużyn nie zdołała rzucić w tym czasie bramki i ostatecznie do przerwy Vistal wygrywał 15:8.

Po zmianie stron w drużynie trener Sabiny Włodek nie nastąpił jednak przełom. Gdynianki nadal kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Po skutecznie wykonanym rzucie karnym Moniki Kobylińskiej przewaga Vistalu wzrosła do dziewięciu bramek (17:8). Potem poderwały się jednak lublinianki. Kilkoma udanymi interwencjami popisała się Ekaterina Dzhukeva. Przewaga drużyny znad Bałtyku zaczęła topnieć. W 45. minucie z rzutu karnego trafiła Kristina Repelewska i na tablicy wyników widniał rezultat 13:19. Zawodniczki MKS Selgros zdołały jeszcze zmniejszyć dystans do czterech bramek - znowu za sprawą Repelewskiej (16:20), a potem nawet do trzech, ale to Vistal w tym meczu rozdawał karty i całkiem zasłużenie wszedł do finału.

W niedzielę lublinianki spotkają się z przegranym z pary Pogoń Baltica Szczecin - Matraco Zagłębie Lubin. Początek tego spotkania o godz. 15.30.