RIO 2016. Trzech siatkarzy Asseco Resovii w kadrze na pierwsze zgrupowanie przed Tokio

Fabian Drzyzga, Bartosz i Kurek i powracający po kontuzji Piotr Nowakowski z Asseco Resovii znaleźli się w dwudziestoosobowej kadrze reprezentacji Polski, którą powołał selekcjoner Stephane Antiga. Będzie to pierwsze zgrupowanie biało-czerwonych przed zbliżającym się turniejem kwalifikacyjnym do sierpniowych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.
Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się 27 kwietnia. Na początek siatkarze przejdą badania w Warszawie. Następnie biało-czerwoni rozpoczną zajęcia w Spale. Selekcjoner Stephne Antiga powołał dwudziestu zawodników. Wśród nich znalazło się trzech siatkarzy Asseco Resovii. To rozgrywający Fabian Drzyzga, atakujący Bartosz Kurek i środkowy Piotr Nowakowski, który wraca do treningów po kontuzji pleców. Z dwudziestki powołanych trener Antiga wybierze czternastkę, która zabierze na turniej kwalifikacyjny w Tokio (28 maja - 5 czerwca).

W planach reprezentacji Polski przed wylotem do Japonii na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro jest jeszcze Memoriał Huberta Wagnera. Będzie to ostateczny sprawdzian przed walką o awans na olimpiadę.

Kadra reprezentacji Polski: Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Paweł Woicki

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Artur Szalpuk, Wojciech Żaliński

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Łukasz Wiśniewski

Atakujący: Jakub Jarosz, Dawid Konarski, Bartosz Kurek

Libero: Piotr Gacek, Paweł Zatorski