Mnóstwo grania w badmintona. Pierwszy turniej już w sobotę

W najbliższym czasie w Częstochowie i regionie odbędzie się kilka badmintonowych imprez. Grać będą profesjonaliści, amatorzy i najmłodsi.
W najbliższą sobotę 16 kwietnia, w Olsztynie rozegrany zostanie IX Jurajski Turniej Seniorów. W zawodach ma wziąć udział ponad stu zawodników z całej Polski w kategoriach od 30 do 75 lat i powyżej. Turniej odbędzie się na hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Zielonej 70. Początek o godz. 9:00

Kolejną imprezę zaplanowano na sobotę 30 kwietnia, kiedy w hali Polonia (początek godz. 9.30) odbędzie się Ogólnopolski Turniej Elity " Częstochowa Open". W zmaganiach wezmą udział w najlepsi w kraju zawodnicy, którzy sprawdzą formę przez mistrzostwami Polski Elity. Przy okazji tych zawodów rozegrany zostanie turniej Masters. Przygotowano cztery kategorie - w zależności od poziomu umiejętności zawodników i ich wieku. Zawody rozegrane zostaną na hali Polonia.

Ostatnią dużą imprezą jaka wkrótce odbędzie się w Częstochowie jest I Międzynarodowy Turniej Dzieci i Żaków, który zaplanowano w hali Polonia na 28 maja. W zawodach wystartują najmłodsi adepci tej olimpijskiej dyscypliny, w dwóch kategoriach wiekowych U9 i U11. W turnieju mogą wystartować dzieci trenujące w klubach oraz niezrzeszone, chcące sprawdzić swoje umiejętności. Jedynym kryterium uczestnictwa jest wiek (urodzeni w roku 2007 i młodsi (U9) oraz w latach 2006-2005). Początek zawodów 9:30. Zgłoszenia do zawodów na adres jociepa@vp.pl do dnia 22 maja.

Organizatorem wszystkich zawodów jest Śląski Związek Badmintona w Częstochowie a pomagają: UKS Junior Wrzosowa, ULKS Lotka Olsztyn, Częstochowska Akademia Badmintona, GOSiR Olsztyn oraz MOSiR Częstochowa.