Ruch Chorzów. To może być jedenastka jakiej Ekstraklasa nie widziała!

Ruch Chorzów odważnie stawia na młodzież, ale czy na Cichej zdecydowaliby się na eksperyment z jedenastką o średniej wieku - 21 lat?
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Ruch Chorzów po awansie do mistrzowskiej ósemki zapewnił sobie spokojną końcówkę sezonu. Zespół z Cichej rzecz jasna może jeszcze skutecznie włączyć się do walki o miejsce premiowane udziałem w eliminacjach Ligi Europy, ale dużo bardziej realny scenariusz zakłada, że chorzowianie dograją rozgrywki bez wielkiej presji.

To wymarzona okazja, żeby zaryzykować. Dać pograć tym, którzy mogą stanowić o sile drużyny w niedalekiej przyszłości. Jednym zdaniem - postawić na młodzież. Ruch ma w tym doświadczenie, bowiem nie ma w Ekstraklasie drugiego klubu, który ogrywałby utalentowanych młokosów z większą wiarą niż Ruch. W sezonie zasadniczym to właśnie młodzież z Cichej grała w lidze najwięcej.

Siedmiu zawodników niebieskich: Patryk Lipski (rocznik 1994), Kamil Mazek (1994), Mariusz Stępiński (1995), Maciej Urbańczyk (1995), Łukasz Moneta (1994), Łukasz Siedlik (1997) i Kamil Włodyka

(1994) uzbierało w Ekstraklasie łącznie aż 7840 minut! Rekordowo dużo.

Zastanówmy się jednak, jak wyglądałby i na co byłoby stać zespół, który nie miałby wsparcia Matusa Putnocky'ego, Rafała Grodzickiego czy Łukasza Surmy...

W bramce Kamil Lech (22 lata), który wciąż czeka na ligowy debiut. Ustawienie obrony rozpoczynamy od Konrada Korczyńskiego (21 lat), który wygryzł z naszego składu niewiele starszego Martina Konczkowskiego. Na środku widzimy Michała Helika (21). Utalentowany obrońca niestety stracił sezon z powodu kontuzji kolan. Ostatnie wieści z klubu są takie, że z jednym stawem wszystko jest już w porządku. Niestety drugie kolano wciąż pobolewa. Obok Helika mógłby zagrać Miłosz Trojak (22) - kolejny zawodnik, którego rozwój zahamowały kontuzje. Na lewą obronę przesuwamy Michała Koja (23).

Czas na pomoc. Po bokach Kamil Mazek (22) i Łukasz Moneta (22). W środku Patryk Lipski (22) i - już się nie możemy doczekać! - wielki talent z Cichej, czyli Przemysław Bargiel (16).

A w ataku chcielibyśmy wreszcie zobaczyć dwójkę piłkarzy. To może Mariusz Stępiński (21) i Łukasz Siedlik (19)? Tak oto otrzymujemy jedenastkę o średniej wieku - 21 lat.

Pewnie, że brzmi to jak żart, ale sam fakt, że Ruch byłby w stanie zmontować taki skład pokazuje, że na Cichej nie muszą obawiać się o najbliższą przyszłość.