Hat-trick piłkarza Lecha Poznań w młodzieżowej reprezentacji Polski. Biało-czerwoni wysoko ograli Finlandię

Czterech piłkarzy Lecha Poznań wyszło w podstawowym składzie na mecz reprezentacji Polski U15 z kadrą Finlandii. Jeden z nich - Jakub Karbownik - popisał się hat-trickiem, a Polacy wygrali aż 5:0.
Mecz Polski z Finlandią odbył się w ramach Turnieju Trzech Narodów. Oba zespoły zmierzyły się ze sobą na boisku w Krośnie. Już do przerwy Polacy prowadzili 2:0, a spotkanie zakończyło się wygraną 5:0. Bohaterem spotkania był Jakub Karbownik, który pokonał bramkarza Finów aż trzykrotnie - kolejno w 3., 50. i 53. minucie. Po jednym golu strzelili Bartosz Marchewka i Mikołaj Nawrocki.

Poza wspomnianym Karbownikiem w wyjściowym składzie reprezentacji znalazło się trzech innych piłkarzy Lecha Poznań. Wiktor Pleśnierowicz i Karol Smajdor spędzili na boisku 90. minut, a Oskar Nowak opuścił plac gry dziesięć minut po przerwie. Z ławki wszedł piąty lechita - Jakub Białczyk wszedł na boisko jeszcze przed przerwą.

Polska - Finlandia 5:0 (2:0)