Sport.pl

Krzysztof Ignaczak wystąpi w kolejnej Plaży Gotyku

Intensywnie pracujemy nad kształtem tegorocznego Meczu Gwiazd - jedno jest pewne, w tym roku znowu nie braknie w nim dobrze znanych postaci ze świata polskiej siatkówki - informują organizatorzy siatkarskiego turnieju.
W komunikacie piszą: "Powoli będziemy odkrywać karty i informować kto wystąpi terenie Rynku Nowomiejskiego. Miło nam więc poinformować, że w czerwcu po raz kolejny będzie z nami Krzysztof Ignaczak".

Nie ma chyba osoby, interesującej się siatkówką, która nie znałaby Krzysztofa Ignaczaka. Popularny "Igła" ma na swoim koncie lata gry usłane licznymi sukcesami, odniesionymi nie tylko w rozgrywkach klubowych, ale i na szczeblu reprezentacyjnym. Wyliczać je można długo, a w swoim dorobku doświadczony libero ma m.in. złote medale mistrzostw Polski (trzy zdobyte ze Skrą Bełchatów, trzy wywalczone w barwach Resovii Rzeszów), złoto mistrzostw Europy 2009 oraz Ligi Światowej 2012. W 2014 roku Krzysztof Ignaczak stanął z reprezentacją Polski na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach świata, organizowanych w naszym kraju.

Co halowy mistrz świata ma wspólnego z siatkówką plażową? To już drugi raz, gdy Ignaczak będzie próbował swoich sił na piachu w Toruniu. Grający na co dzień na pozycji libero Igła weźmie udział w naszym turnieju i zagra w Meczu Gwiazd Bella Plaży Gotyku Toruń 2016. - Zabawa była fajna, ludzie też świetnie się bawili - mówił po ubiegłorocznym występie Krzysztof Ignaczak. To w dużej mierze jego osoba, sprawiła, że na Mecz Gwiazd rok temu przybyły tłumy sympatyków siatkówki. Zarówno na boisku, jak i na trybunach było wesoło, nie brakowało też atrakcji. Zawodnicy trochę pograli "na poważnie", był też czas na zabawę, a swoich sił w starciu ze znanymi siatkarzami mogli spróbować także kibice.

W ubiegłym roku boiskowym partnerem Krzysztofa Ignaczaka był Wojciech Włodarczyk. Kto stanie w czerwcu obok mistrza świata? Tę informację zdradzimy niebawem! Już teraz jednak zapraszamy do Torunia, bowiem dobra zabawa będzie zagwarantowana.

Więcej o: