Ostatni wolny dzień Asseco Resovii. Przed finałem Ligi Mistrzów

W środę siatkarze mistrza Polski dostali wolne od trenera Andrzeja Kowala. W czwartek wyjadą już do Krakowa, gdzie w sobotę i niedzielę będą rywalizować w Final Four Ligi Mistrzów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL- Oczywiście, że dreszczyk emocji już jest. To jest normalne w takim momencie, że podchodzimy specjalnie do takiego turnieju. Taka imprez nie odbywa się co roku. Jesteśmy gospodarzami Final Four pierwszy raz, a może i ostatni. Może jedyny w trakcie naszej kariery - mówi Andrzej Kowal, szkoleniowiec Asseco Resovii i dodaje: - Zrobimy na pewno wszystko, by zaprezentować się jak najlepiej.

Ostatnie dni Asseco Resovia spędziła na zgrupowaniu w Arłamowie, gdzie pojechała tuż po ostatnim meczu w PlusLidze z Lotosem Treflem Gdańsk. Tam w sobotę dowiedziała się, że PGE Skra Bełchatów przegrała seta w meczu z BBTS-em Bielsko-Biała, a co za tym idzie, to resoviacy zagrają w finale. - Radość była ogromna - mówi szkoleniowiec. Szybko jednak PlusLiga odeszła na dalszy plan, a rzeszowianie zajęli się najbliższym wydarzeniem, a więc turniejem finałowym Ligi Mistrzów.

Z Arłamowa Asseco Resovia wróciła we wtorek, w środę siatkarze dostali wolne, trochę z konieczności, ponieważ hala Podpromie nie była jeszcze przygotowana do treningów po weekendowych targach budowlanych. W czwartek rano spotkają się jeszcze na siłowni i wyjadą do Krakowa, gdzie w czwartek odbędą pierwszy trening. Kolejny, już oficjalny zaplanowano na piątek. W tym dniu czas na zapoznanie się z Tauron Areną Kraków dostaną także trzy pozostałe ekipy, Zenit Kazań, Cucine Lube Civitanova i Trentino Diatec. - Wszyscy zawodnicy, którzy są gotowi do gry, oczywiści ci, co byli też ostatnio - mówi trener Kowal. Wciąż do gry w spotkaniach nie są gotowi Niemiec Jochen Schops i Piotr Nowakowski, którzy trenują już, ale indywidualnie. Zajęcia wznowił też Francuz Julien Lyneel, ale jeśli w weekend wejdzie na boisko, to raczej tylko dla poprawienia przyjęcia.

Asseco Resovia jest gospodarzem turnieju Final Four Ligi Mistrzów, który odbędzie się w sobotę i niedzielę w Tauron Arenie Kraków. W sobotnim półfinale mistrzowie Polski zmierzą się z rosyjskim Zenitem Kazań (godz. 16.30), a w drugiej parze zagrają Trentino Diatec i Cucine Lube Civitanova (godz. 19.30). W niedzielę odbędą się mecze o złoto (godz. 18) i o brąz (godz. 14.45). Relacje na żywo na rzeszow.sport.pl.