Futbol amerykański. Panthers Wrocław zagrają w Lidze Mistrzów na stadionie przy Oporowskiej

Futboliści Panthers Wrocław 30 kwietnia w ramach Ligi Mistrzów zagrają z duńskim zespołem Triangle Razorbacks. Spotkanie odbędzie się na starym stadionie piłkarskiego Śląska przy Oporowskiej.
- Ciężko wyobrazić sobie lepszy początek majówki, niż wyjątkowe na skalę kraju wydarzenie sportowe. Będzie to bardzo ciężkie spotkanie, ale wierzymy, że ze wsparciem naszych kibiców zagramy jeden z najlepszych meczów w historii klubu. Oprócz sportowych emocji kibice mogą spodziewać się wielu atrakcji, z których słyną mecze futbolu amerykańskiego - mówi Michał Latoś, członek zarządu Panthers Wrocław.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 14, ale organizatorzy zawodów zapraszają kibiców na stadion już na dwie godziny przed spotkaniem na wspólne grillowanie i inne atrakcje.

Tym samym klub Panthers Wrocław rozpoczął współpracę z piłkarskim Śląskiem. Spotkanie jest pierwszym wydarzeniem rozpoczynającym wspólnie działania obu klubów. Wkrótce mają rozpocząć się też pierwsze akcje marketingowe Panthers i Śląska.

- To przełom na linii współpracy klubów sportowych we Wrocławiu. Po raz pierwszy w historii piłka nożna i futbol amerykański będą współpracować, by wspólnie promować obie dyscypliny. Futbol amerykański w naszym mieście rozwija się bardzo dynamicznie. Mecze Panthers Wrocław na stałe powoli wpisują się w kalendarze wrocławskich kibiców sportowych. Jako największy klub sportowy we Wrocławiu widzimy ten potencjał i chcemy wspólnie budować relację, która ma na celu promocję dyscyplin oraz budowę pozytywnego ducha kibicowania. Liczymy, że nasza współpraca będzie przełomem, który zainicjuje dalsze ruchy na lokalnym szczeblu i jeszcze bardziej zaktywizuje lokalną społeczność - mówi Wojciech Błoński, dyrektor sportowy WKS Śląsk Wrocław.

Futbol amerykański to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sportów w Polsce. Z powodu remontu Stadionu Olimpijskiego Panthers Wrocław byli zmuszeni do opuszczenia obiektu, ale spotkanie tej rangi nie mogło odbyć się na używanym na potrzeby meczów ligowych stadionie Oławka.

- To dla nas wielki zaszczyt, by reprezentować nasze miasto i kraj na tak legendarnym obiekcie. Jesteśmy wdzięczni władzom Śląska Wrocław za tę wielką szansę. Mamy nadzieję, że mecz obejrzy dzięki temu na żywo, jak najwięcej wrocławian. Postaramy się, by było to wydarzenie wyjątkowe - mówi Jakub Głogowski, generalny menedżer Panthers Wrocław.

Bilety na mecz Panthers Wrocław - Triangle Razorback w promocyjnych cenach do nabycia w przedsprzedaży TUTAJ.