GKS Tychy. UEFA pod wrażeniem stadionu. Trwają przygotowania do Euro w 2017 roku

Stadion GKS-u Tychy wizytowali przedstawiciele UEFA i PZPN, którzy sprawdzili, jak przebiegają przygotowanie do organizacji Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy do lat 21 w Piłce Nożnej w 2017 roku.
Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Stadion Miejski Tychy wizytowało kilkadziesiąt osób. Goście w trakcie zwiedzania obiektu rozmawiali m.in. na temat bezpieczeństwa w trakcie spotkań, systemu sprzedaży biletów, zaplecza dla piłkarzy, oraz strefy pracy mediów podczas trwania turnieju.

- Już po raz drugi gościliśmy delegację z UEFA i PZPN na naszym stadionie. Część delegatów była na czwartkowym spotkaniu pomiędzy reprezentacją Polski i Danii. Nasi goście byli pod dużym wrażeniem samego stadionu. W piątek mieli okazję zobaczyć każdy zakamarek obiektu. Opinie po wizycie są bardzo pozytywne. Z naszej strony do Mistrzostw Europy U-21 wszystko będzie na światowym poziomie - mówi Grzegorz Bednarski, prezes spółki Tyski Sport.

Działacze UEFA oraz PZPN w trakcie wizytacji obiektu mieli również okazję z bliska zobaczyć trening piłkarzy GKS Tychy. Po spotkaniu życzyli klubowi awansu do pierwszej ligi.

Druga grupa spotkała się w Urzędzie Miasta. Christina Neubrand i Peter Nordenstrom oraz przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej rozmawiali z władzami Tychów i zespołem koordynatorów Operacji Miasta Gospodarza o przygotowaniach do organizacji turnieju.

-To ogromna szansa dla waszego miasta, by zaistnieć na arenie międzynarodowej. Będziemy wam pomagać i ciężko pracować - to będzie wasz wielki turniej - mówił podczas spotkania Peter Nordenstrom - Senior Event Manager UEFA.

Duże zaangażowanie miasta w organizację turnieju podkreślał także Andrzej Dziuba-prezydent Tychów. - Mamy świadomość jak dużym przedsięwzięciem i wyzwaniem dla nas jest organizacja imprezy tej rangi, ale razem z moim zespołem dołożyły wszelkich starań, by impreza nie tylko pod względem sportowym (bo na to wpływu nie mamy), ale pod względem organizacyjnym była na najwyższym poziomie - zapewniał prezydent.

Tychy były jednym z miast - gospodarzy, jakie odwiedzili przedstawiciele UEFA w czasie kilkudniowej wizyty w Polsce. W 2017 roku turniej zostanie rozegrany także w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie i Lublinie.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej do lat 21 to są drugim najważniejszym wydarzeniem sportowym w ramach rywalizacji męskich reprezentacji narodowych na kontynencie europejskim. W turnieju w roku 2017 weźmie udział 12 reprezentacji, a na stadionach Miast Gospodarzy odbędzie się w sumie 21 spotkań piłkarskich.