Sport.pl

Lech Poznań poza pucharami, gdyby powtórzyły się wyniki z fazy zasadniczej ekstraklasy. Mistrzem Polski Legia Warszawa

Gdyby w rundzie finałowej ekstraklasy powtórzyły się wyniki z sezonu zasadniczego, Lech Poznań nie awansowałby do europejskich pucharów. W ubiegłym roku podobna symulacja przewidziała mistrzostwo Polski dla Kolejorza.
W tym sezonie wyniki Lecha Poznań w pierwszej części sezonu były tak fatalne, że gdyby przełożyć je na rundę finałową to poznaniacy nie zdołaliby zakwalifikować się nawet do europejskich pucharów! W siedmiu meczach lechici zdobyliby zaledwie dziewięć punktów (wygrane z Legią, Pogonią i Lechią, ale porażki z Piastem, Zagłębiem, Cracovią i Podbeskidziem) i uplasowali się dopiero na piątym miejscu w tabeli.

Kolejorz nie zająłby więc nawet czwartej lokaty, która w przypadku zajęcia przez zdobywcę Pucharu Polski miejsca pucharowego, też da przepustkę do kwalifikacji do Ligi Europejskiej. W takiej sytuacji jedyną szansą na awans do europejskich pucharów dla lechitów byłoby wygranie z Legią Warszawa w finale Pucharu Polski i dzięki temu wywalczenie przepustki do drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej.

Gdyby powtórzyły się wszystkie wyniki z sezonu zasadniczego mistrzem Polski zostałaby Legia Warszawa, która wyprzedziłaby o dwa punkty Piasta Gliwice. Trzecie miejsce dające także awans do europejskich pucharów zajęłoby jednak dość niespodziewanie Zagłębie Lubin. Czwarta byłaby Cracovia, ale ona zagrałaby w pucharach tylko wtedy jeśli Lech nie zdobyłby kosztem Legii Pucharu Polski. Piąte miejsce zająłby Lech Poznań, a dopiero za nim uplasowałaby się Pogoń Szczecin, Podbeskidzie Bielsko-Biała i Lechia Gdańsk.

Choć są to tylko symulacje i raczej trudno o to, by powtórzyły się wszystkie rozstrzygnięcia z sezonu zasadniczego, to jednak w ubiegłym sezonie takie same symulacje przed rundą finałową zakładały zdobycie mistrzostwa Polski przez Lecha Poznań. Założenia te okazały się wówczas słuszne, bo Kolejorz wywalczył tytuł.

W ubiegłym sezonie symulacje przewidziały spadek z ekstraklasy GKS Bełchatów. Tym razem, gdyby powtórzyć wyniki z rundy zasadniczej w rundzie finałowej, z najwyższą klasą rozgrywkową pożegnałyby się Górnik Zabrze i Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Tak wyglądałaby tabela ekstraklasy, gdyby w rundzie finałowej powtórzyły się wyniki z sezonu zasadniczego:1.Legia Warszawa44 pkt
2.Piast Gliwice42 pkt
3.Zagłębie Lubin34 pkt
4.Cracovia34 pkt
5.Lech Poznań31 pkt
6.Pogoń Szczecin30 pkt
7.Podbeskidzie BB25 pkt
8.Lechia Gdańsk24 pkt
9.Ruch Chorzów34 pkt
10.Korona Kielce30 pkt
11.Wisła Kraków30 pkt
12.Jagiellonia Białystok27 pkt
13.Śląsk Wrocław27 pkt
14.Górnik Łęczna26 pkt
15.Termalica Nieciecza22 pkt
16.Górnik Zabrze20 pkt
Więcej o:
Skomentuj:
Lech Poznań poza pucharami, gdyby powtórzyły się wyniki z fazy zasadniczej ekstraklasy. Mistrzem Polski Legia Warszawa
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX