Cracovia czwarta, Wisła Kraków jedenasta? Gdyby powtórzyły się wyniki z sezonu zasadniczego...

Cracovia poza podium, Wisła trzecia w grupie spadkowej, Termalica Bruk-Bet Nieciecza przedostatnia - tak zakończą sezon małopolskie drużyny ekstraklasy, jeśli w finałowej fazie sezonu powtórzą się wyniki z sezonu zasadniczego.
Facebook? » | A może Twitter? »


Symulację przebiegu rywalizacji w fazie finałowej przeprowadził portal ekstrastats.pl. Tabela przygotowana przez serwis zakłada, że w ostatnich siedmiu kolejkach sezonu powtórzą się rezultaty z sezonu zasadniczego. W ubiegłym roku podobna symulacja przewidziała mistrzostwo Polski dla Lecha Poznań i spadek GKS-u Bełchatów.

Jedyna małopolska drużyna w grupie mistrzowskiej według symulacji zajmie czwarte miejsce. Cracovia miałaby zakończyć sezon z dorobkiem 34 punktów, takim samym jak trzecie Zagłębie Lubin. Tabela zakłada, że krakowianie u siebie zdobędą sześć punktów w trzech meczach - za zwycięstwa z Pogonią Szczecin i Lechem Poznań. W czterech spotkaniach wyjazdowych Cracovia dopisałaby do konta pięć punktów.

Wyniki z sezonu zasadniczego dałyby Wiśle 11. miejsce, czyli utrzymanie pozycji, którą zajmuje po podziale punktów. W grupie spadkowej krakowianie ustąpiliby miejsca Ruchowi Chorzów i Koronie Kielce. W siedmiu ostatnich kolejkach Wisła wygrałaby trzy mecze i skończyła rozgrywki z dorobkiem 30 punktów.

Słabe perspektywy symulacja rysuje przed Termaliką - beniaminek spadłby do pierwszej ligi. W fazie finałowej niecieczanie mieliby zdobyć tylko pięć punktów, najmniej ze wszystkich zespołów. To dałoby im 15. miejsce. Oprócz nich ekstraklasę opuściłby Górnik Zabrze.