Najpierw Górnik Zabrze i Piast Gliwice. Wisła i Cracovia poznały terminarz fazy finałowej

Wisła Kraków rozpocznie walkę o utrzymanie od meczu z Górnikiem Zabrze, a Cracovia walkę o mistrzostwo od spotkania z Piastem Gliwice. Ekstraklasa podała dokładny terminarz fazy finałowej rozgrywek.
Facebook? » | A może Twitter? »


Mimo serii pięciu meczów bez zwycięstwa Cracovia będzie grać w grupie mistrzowskiej - awans do pierwszej ósemki zapewniła sobie już wcześniej. Po porażce ze Śląskiem Wrocław krakowianie spadli jednak na piąte miejsce w tabeli, co oznacza, że tylko trzy z siedmiu meczów rozegrają na stadionie przy Kałuży.

Cracovia rozpocznie walkę o puchary w sobotę od wyjazdowego meczu z Piastem. Już trzy dni później podejmie u siebie Zagłębie Lubin. Oprócz tego przy Kałuży zagra jeszcze z Lechem Poznań i - w ostatniej kolejce - z Lechią Gdańsk. Czekają ją za to wyjazdy do Warszawy, Bielska-Białej i Szczecina.

Wisła znalazła się w górnej połowie dolnej ósemki, więc w Krakowie zagra cztery razy. Po raz pierwszy w niedzielę z Górnikiem Zabrze. Trzy dni później pojedzie na mecz z Górnikiem do Łęcznej. Oprócz tego czekają ją wyjazdy do Kielc i Chorzowa. Na Reymonta przyjedzie natomiast Termalica, Jagiellonia i Śląsk.

Cztery wyjazdy czekają za to Termalikę Bruk-Bet Nieciecza. Pierwszy już w niedzielę do Chorzowa. W ostatniej fazie sezonu do Niecieczy przyjedzie Korona, Górnik Zabrze i Górnik Łęczna.

Terminarz fazy finałowej małopolskich drużyn:

31. kolejka: Piast - Cracovia, Wisła - Górnik Zabrze, Ruch - Termalica

32. kolejka: Cracovia - Zagłębie, Górnik Ł. - Wisła, Termalica - Korona

33. kolejka: Legia - Cracovia, Wisła - Termalica

34. kolejka: Podbeskidzie - Cracovia, Korona - Wisła, Termalica - Górnik Ł.

35. kolejka: Cracovia - Lech, Wisła - Jagiellonia, Śląsk - Termalica

36. kolejka: Pogoń - Cracovia, Wisła - Śląsk, Jagiellonia - Termalica

37. kolejka: Cracovia - Lechia, Ruch - Wisła, Termalica - Górnik ZabrzeZdjęcie Colo Strój piłkarski Earth Zdjęcie Colo Strój piłkarski Impery P1 Zdjęcie Zina Komplet piłkarski PICARDO
Colo Strój piłkarski Earth Colo Strój piłkarski Impery... Zina Komplet piłkarski PICA...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info