Rozwój - Zawisza 1:3. Bydgoska drużyna znalazła snajpera

Szymon Lewicki udowodnił, że ma nosa do strzelania goli. W Katowicach zdobył trzy gole, a oba decydujące o zwycięstwie, w 90 i 91 min, kiedy Zawisza zagrał w osłabieniu.

Kiedy piłkarze trenera Zbigniewa Smółki wychodzili w sobotę w południe na boisko w Katowicach, znali już wyniki Arki Gdynia i Wisły Płock. Obaj liderzy I ligi stracili punkty remisując swoje piątkowe mecze (Miedź - Arka 0:0, Olimpia Grudziądz - Wisła Płock 1:1).

Cel bydgoszczan był więc jeden - liczyło się tylko zwycięstwo. Zawisza zagrał z kilkoma zmianami w składzie. Nie mógł wystąpić Kamil Drygas (z powodu żółtych kartek). Łukasz Sapela leczy kontuzję, a Jakub Łukowski i Maciej Kona odpoczywali po tym, jak zostali potrąceni przez samochód.

Trener Smółka dał także szansę występu na środku obrony Toni Markiciovi, który zastąpił Piotra Stawarczyka. W wyjściowej jedenastce znalazł się także Portugalczyk Mica.

Rywal nie był łatwy, bo piłkarze Rozwoju broniący się przed spadkiem wygrali ostatnie trzy mecze (w tym jeden walkowerem z Dolcanem Ząbki).

Prowadzenie zawiszanom zapewnił Szymon Lewicki. To był pierwszy gol najskuteczniejszego zawodnika jesieni. Szkoleniowiec na wiosnę nie korzystał z niego zbyt często. Narzekał na brak zaangażowania).

Lewicki ma jednak nosa do strzelania goli i w 28 min zdobył swoją 12. bramkę w sezonie po akcji Karola Danielaka.

Zawiszanie mieli wcześniej dobrą okazję, ale zmarnował ją Karol Angielski.

Niestety prowadzenia nie utrzymali do końca pierwszej połowy. W 43 min wyrównał Tomasz Wróbel. Oba zespoły miały jeszcze kolejne szanse.

Po przerwie sytuacja wyglądała dla Zawiszy dramatycznie, kiedy w 78 min czerwoną kartkę zobaczył Jean-Yves M'voto.

Bydgoszczanie walczyli jednak o pełną pulę i mieli Lewickiego. W 90 min był na miejscu i dobił strzał przewrotką Jakuba Smektały. Minutę później strzelił celnie po raz trzeci zza pola karnego.

Zawisza ma po 25 kolejkach 42 pkt. Prowadzi Arka z 50 pkt, a Wisła ma 49.

Rozwój - Zawisza 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Lewicki (28.), 1:1 Wróbel (43.) 1:2 Lewicki (90.), 1:3 Lewicki (91.)

Rozwój: Pawłowski- Jaroszek, Król (56. Gonzalez), Kopczyk, Winiarczyk (86. Kozłowski)- Cholerzyński, Kun, Szatan, Wróbel- Żak (76. Tkocz), Czerkas

Zawisza: Węglarz, Kamiński, M'voto, Markić, Patejuk - Michalik (72. Smektała), Arel (86. Panajotow), Mica, Danielak - Angielski (80. Stawarczyk), Lewicki