Puchar Polski. Bilety na mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa dostępne u koników. Te za 15 zł kosztują 200 zł

Nie można już kupić biletów na tzw. neutralne sektory Stadionu Narodowego na finał Pucharu Polski między Lechem Poznań i Legią Warszawa. Na jednej ze stron zajmującej się odsprzedażą biletów najtańsze wejściówki, które kosztowały 15 zł, są za 200 zł.


Sprzedaż biletów na mecz, który zostanie rozegrany 2 maja na Stadionie Narodowym, rozpoczęła się w południe w czwartek i po kilku minutach się skończyła. Nie obyło się bez awarii systemu na stronie kupbilet.pl - to tam była prowadzona oficjalna i jedyna legalna sprzedaż wejściówek na spotkanie Lecha Poznań z Legią Warszawa. Jak poinformował PZPN, w puli przeznaczonej dla kupbilet.pl było ponad 10 tysięcy kart wstępu. Nie ma już po nich śladu, a na stronie, po zaznaczeniu dowolnego sektora na stadionie pojawia się napis "brak wolnych miejsc".

Bilety na finał Pucharu Polski można teraz kupić za pomocą serwisów zajmujących się pośrednictwem w odsprzedaży wejściówek. Organizatorzy meczu podkreślają jednak, że jedynym miejscem, w którym można było legalnie kupić bilet na finał, był portal kupbliet.pl. Bilety kosztowały tam 15 i 20 zł. U pośredników te tańsze są teraz do nabycia za... 200 zł. Za te lepszej kategorii trzeba zapłacić blisko 250 zł, ale są też oferty za 599 zł! W sumie w ofercie jest ponad pięćdziesiąt biletów na tzw. sektory neutralne.

Co ciekawe, można w takim serwisie kupić wejściówkę na sektory VIP, gdzie oprócz możliwości obejrzenia meczu, zapewniony jest także posiłek. Najtańsze karty na trybunę honorową kosztują tysiąc zł, ale są też za 4 tys. zł. Ofert sprzedaży jest ponad siedemdziesiąt.

Kibice Lecha Poznań i Legii Warszawa będą mogli jeszcze kupić bilety, których dystrybucją będą się zajmowały kluby finalistów Pucharu Polski. Oba dostaną po 10,5 tys. biletów na miejsca za bramkami Stadionu Narodowego.