Rusza PGE Ekstraliga. Co szykuje w tym sezonie nSport+?

Na ten dzień fani speedwaya czekali od wielu tygodni. Już w piątek, 8 kwietnia taśma znów powędruje w górę.
Tego dnia startuje nowy sezon PGE Ekstraligi. Widzowie nSport+ pasjonować się będą rywalizacją w najlepszej żużlowej lidze świata do końca września. W tym sezonie stacja pokaże jeszcze więcej transmisji - mecze rozgrywane będą w piątki, soboty i niedziele, nowy magazyn "Speedway+" zapowiadający ligowe weekendy, odświeżoną oprawę graficzną oraz analizy kontrowersyjnych sytuacji z udziałem eksperta sędziowskiego w niedzielnym magazynie. Na inaugurację rozgrywek kibice zobaczą transmisje z wszystkich meczów.

W sezonie 2016 fani czarnego sportu zobaczą na antenie nSport+ jeszcze więcej speedwaya w najlepszym wydaniu. Ponad 70 proc. wszystkich meczów PGE Ekstraligi zostanie pokazanych na żywo. Spotkania prezentowane będą od piątku do niedzieli. Pierwszy raz w historii żużlowych relacji w Polsce w dwóch pierwszych kolejkach transmitowane będą wszystkie mecze.

Wielkie otwarcie zaplanowane jest na piątek, 8 kwietnia. Na początek widzowie nc+ będą pasjonować się konfrontacją aktualnych Drużynowych Mistrzów Polski FOGO Unii Leszno ze zwycięzcami rozgrywek z 2014 roku - Stalą Gorzów (nSport+, 19:00). W sobotę MRGARDEN GKM Grudziądz zmierzy się z Unią Tarnów (nSport+, 15:00). W niedzielę wracający do elity KS ROW Rybnik podejmie Get Well Toruń (nSport+, 16:30) oraz Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra skonfrontuje siły z BETARD SPARTĄ Wrocław (nSport+, 19:00). Wszystkim relacjom towarzyszyć będzie odświeżona oprawa graficzna.

Podsumowanie każdej serii prezentowane będzie w niedzielne wieczory w magazynie PGE Ekstraligi nadawanym o 21:45 w nSport+. Gośćmi programu, który również uzyska odświeżoną formułę, będą czołowi zawodnicy ligi, goście specjalni i eksperci. Jedną z nowości będzie analiza kontrowersyjnych sytuacji, którą prowadził będzie znany i ceniony arbiter Leszek Demski.

Począwszy od 7 kwietnia w każdy poprzedzający ligowy weekend czwartek o 18:00 w nSport+ prezentowany będzie nowy program "Speedway+". Aktualne informacje pochodzące prosto z klubów, mnóstwo ciekawostek, komentarze oraz newsy ze świata speedwaya - to wszystko kibice zobaczą w nowym magazynie nc+.

Jeżeli pogoda nie będzie krzyżować planów transmisyjnych w każdy z żużlowych weekendów nSport+ transmitować będzie co najmniej trzy spotkania. Dodatkowo, w poniedziałki o 20:00 prezentowane będą wszystkie biegi meczów, które nie były prezentowane na żywo.

W świetnie przygotowanej do ligowego sezonu ekipie dziennikarzy nc+ kibice zobaczą m.in.: Marcina Majewskiego, Darię Kabałę-Malarz, Tomasza Dryłę, Gabriela Waliszkę, Michała Łopacińskiego, Łukasza Benza, Grzegorze Milkę, Edwarda Durdę, Roberta Sitnickiego i Kubę Zborowskiego.

W trakcie całego sezonu nc+ i Ekstraliga Żużlowa zapraszać będą kibiców do aktywności w internecie, gdzie prowadzone będą liczne akcje urozmaicające transmisje. Podczas relacji z meczów widzowie będą mogli w mediach społecznościowych głosować na Rajdera Meczu. Kibice wskażą także Rajdera Kolejki i Miesiąca, a na koniec zmagań najlepszej żużlowej ligi świata wybiorą Rajdera Sezonu. Nowością będzie głosowanie na Wyścig Kolejki, które odbywać się będzie na stronie internetowej nsportplus.pl.

Sezon zasadniczy potrwa do 21 sierpnia, następnie zacznie się faza play-off, która pod koniec września wyłoni Mistrza Polski 2016.

Na żużlową propozycję nc+ złoży się w sezonie 2016 również cykl Speedway Grand Prix, który wyłoni Indywidualnego Mistrza Świata. W tym roku udział w zawodach, które pokazywane będą na antenach CANAL+ weźmie aż czterech Polaków: Maciej Janowski, Jarosław Hampel, Piotr Pawlicki i Bartosz Zmarzlik. Początek rywalizacji 30 kwietnia w słoweńskim Krsko. W lipcu zaplanowane są również zmagania w ramach Drużynowego Pucharu Świata z udziałem reprezentacji Polski.

Na nowy sezon PGE Ekstraligi w nSport+ zaprasza szef działu żużlowego redakcji sportowej nc+, Marcin Majewski: - Nie mam wątpliwości, ze to będzie arcyciekawy sezon. Kandydatów do złota jest co najmniej kilku, nie spodziewam się dominacji jednej drużyny, jak to było w ubiegłym sezonie. To super wiadomość dla PGE Ekstraligi. Im więcej niewiadomych, tym więcej emocji. Jeśli szukają Państwo pewników, to w imieniu całej naszej ekipy mogę zadeklarować pełną gotowość. Przygotowaliśmy jeszcze więcej transmisji, nowe magazyny, oprawy graficzne i wzmocniliśmy grono naszych ekspertów. nSport+ ma solidne fundamenty w postaci sportów motorowych, w tym roku będzie to widać jeszcze bardziej niż dotychczas. Na torach żużlowych jeździ się bez hamulców, a my na antenie będziemy starali się z Państwem dzielić również niczym nieograniczoną pasją do speedwaya!PGE Ekstraliga 2016 w nSport+:

. Dwie pierwsze kolejki w całości na żywo, transmisje 8 spotkań!
. W całym sezonie ponad 70 proc. meczów live w telewizji
. Nowy magazyn Speedway+ na antenie nSport+ w czwartki o 18:00
. Magazyn PGE Ekstraligi podsumowujący kolejkę w niedziele o 21:45 w nSport+
. Analiza kontrowersyjnych sytuacji z ekspertem sędziowskim
. Najlepsza ekipa dziennikarzy i ekspertów
. Zabawy dla kibiców m.in. wybór Rajdera Meczu i Wyścigu Kolejki
Inauguracja sezonu PGE Ekstraligi w nSport+:

czwartek, 7 kwietnia

18:00 Speedway+, magazyn - zapowiedź sezonu

piątek, 8 kwietnia:

19:00 FOGO Unia Leszno - Stal Gorzów

studio: Marcin Majewski, reporterzy: Gabriel Waliszko, Łukasz Benz

komentarz: Tomasz Dryła, Dawid Stachyra

21:45 Czarny charaktersobota, 9 kwietnia:

15:00 MRGARDEN GKM Grudziądz - UNIA Tarnów

studio: Gabriel Waliszko, Mirosław Jabłoński, reporterzy: Łukasz Benz, Joanna Cedrych

komentarz: Michał Łopaciński, Robert Kościechaniedziela, 10 kwietnia:

16:30 KS ROW Rybnik - Get Well Toruń

studio: Marcin Majewski, Adam Pawliczek; reporterzy: Łukasz Benz, Joanna Cedrych

komentarz: Edward Durda, Dawid Stachyra

19:00 Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - BETARD SPARTA Wrocław

studio: Michał Łopaciński, Grzegorz Zengota; reporterzy: Gabriel Waliszko, Kuba Zborowski

komentarz: Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski

21:45 Magazyn PGE Ekstraligi

prowadząca: Daria Kabała-Malarz, eksperci: Mirosław Kowalik, Leszek Demski