Sebastian Ułamek: Nie chciałem jeździć przeciwko Włókniarzowi

Sebastian Ułamek po siedmiu latach powrócił do Włókniarza Częstochowa. 41-letni żużlowiec podpisał kontrakt w środę, a zadebiutuje prawdopodobnie już w niedzielę, w spotkaniu z Orłem Łódź.
Bartłomiej Jejda: Po wtorkowych zawodach eliminacyjnych Złotego Kasku był pan jeszcze wolnym zawodnikiem. Kiedy pojawiły się konkrety, jeśli chodzi o podpisanie umowy z Włókniarzem?

Sebastian Ułamek: Konkrety pojawiły się dzisiaj [w środę przyp. red.]. Nie trwało to długo. Wypiliśmy kawę i podaliśmy sobie ręce.

Trudno uwierzyć, że Włókniarz był pierwszym klubem, który zaproponował panu owe konkrety...

- Owszem, pojawiały się oferty od klubów pierwszoligowych, ale powiem szczerze, że gdybym nie podpisał umowy w ekstralidze, to nie jeździłbym w tym roku w Polsce w ogóle, bo nie chciałem jeździć przeciwko Włókniarzowi. Bez względu na finanse.

Czy zatem Częstochowa to ostatni przystanek na sportowej drodze Sebastiana Ułamka?

- Częstochowa jest moim miastem, mieszkam tutaj, tutaj zaczynałem jazdę na żużlu. Chciałbym, żeby sytuacja ułożyła się tak, abym mógł zdobywać jak najdłużej punkty dla Włókniarza i być może już w tym, a być może w przyszłym roku, wprowadził zespół do ekstraligi.

Wspominał pan, że kibice pytają często czy mają iść w niedzielę na mecz, czy będzie pan jechał. Jaka teraz będzie odpowiedź? W składzie awizowanym Pana nie ma, ale należy przypuszczać, że jednak pan wystartuje...

- Dopiero podpisałem umowę, jeszcze nie ochłonąłem, bo sam byłem zaskoczony propozycją, więc mówiąc kolokwialnie, póki co się nie napalam. Nie chciałbym, aby kibice uważali, że zostałem zakontraktowany w roli lidera i mam zdobyć piętnaście punktów, bo to jest zabójstwo. Chciałbym przede wszystkim pomóc drużynie. Jeżeli będzie taka wola kierownictwa drużyny, stanę pod taśmą w niedzielę i zrobię wszystko, by Włókniarz wygrał.

Przed pierwszym ligowym meczem Włókniarza na swoim torze wydajemy "Gazetę żużlową". W piątek 8 kwietnia dostaniecie ją z wydaniem częstochowskiej "Gazety Wyborczej". W tym niezbędniku kibica pojawią się: * Co będzie siłą nowego Włókniarza - rozmowa z kapitanem drużyny Rafałem Trojanowskim * I liga jest ciekawa jak nigdy - ocenia Marian Maślanka, przez wiele lat prezes klubu * Analiza szans Włókniarza i siły rywali * Sylwetki zawodników reprezentujących częstochowski klub * Składy wszystkich drużyn startujących w Nice Polskiej Lidze Żużlowej * Terminarz spotkań.