Wartościowy start Damiana Chrzanowskiego na zawodach pływackich w Bułgarii

Zawodnik klubu pływackiego MZOS Płock z kadrą Polski wziął udział w Międzynarodowym Wielomeczu Pływackim juniorów (17-18 lat), który odbył się w stolicy Bułgarii - Sofii. Płocczanin pokazał się z dobrej strony, wywalczył dwa medale: złoty i srebrny.
- Srebro zdobył płynąc na swoim koronnym dystansie 200 metrów delfinem. Lepszy okazał się reprezentant gospodarzy Bułgar Antani Ivanov, który był szybszy od Damiana zaledwie o 0,08 sekundy - opowiada trener Jurij Szyczkow. Co ciekawe Bułgar ustanowił nowy rekord imprezy, który wynosi 1:59,40.

Drugiego dnia Damian Chrzanowski wystartował w sztafecie 4x200 m dowolnym. - Płynął na trzeciej zmianie, osiągnął dobry czas 1:53.81. W sumie Polacy wygrali, drugich Szwajcarów wyprzedzili o ponad trzy sekundy - dodaje trener Szyczkow. - Jestem zadowolony z wyników Damiana, w obu startach popłynął poniżej dwóch minut, przy okazji ustanawiając rekordy życiowe.

Młodzi polscy pływacy podczas Wielomeczu Pływackiego w Bułgarii zajęli drugie miejsce, zdobyli 209 punktów. Wygrali Ukraińcy, którzy zgromadzili łącznie 224 punkty. Nieźle też wypadły dziewczyny, które zajęły trzecią lokatę. Zwyciężyły Brazylijki, drugie były Greczynki.

W mityngu startowali zawodnicy i zawodniczki z 11 krajów m.in. z Ukrainy, Czech, Słowenii, Bułgarii, Austrii, Turcji, Szwajcarii, Cypru, Izraela i Brazylii.

W klasyfikacji medalowej Polska z dorobkiem dwóch złotych, siedmiu srebrnych i ośmiu brązowych krążków zajęła siódme miejsce. Klasyfikację wygrała Ukraina (12 złotych, trzy srebrne i dwa brązowe), druga była reprezentacja Czech (osiem złotych i cztery brązowe krążki), a na trzeciej pozycji uplasowała się Grecja. Reprezentanci tego kraju wywalczyli łącznie 15 medali (pięć złotych, cztery srebrne i sześć brązowych).

Teraz przed pływakiem z KP MZOS Płock intensywny okres. Damian Chrzanowski (rocznik 1998) weźmie udział w Grand Prix o Puchar Polski (16-17 kwietnia w Opolu i 30 kwietnia - 1 maja w Szczecinie). W międzyczasie pojedzie na obóz kadry juniorów do Drzonkowa. Od 13 do 22 maja będzie przebywał na obozie kadry w Olsztynie, a pod koniec maja wystartuje w mistrzostwach Polski, które odbędą się w Szczecinie.