Gotowi?, Start! W niedzielę rusza biegowe Grand Prix Radomia

W niedzielę 10 kwietnia odbędzie się pierwsza z czterech zaplanowanych imprez biegowych, która wchodzi w skład cyklu Grand Prix Radomia. Zawody zostaną rozegrane na Plantach i będą miały charytatywny charakter
W tym roku biegacze już po raz ósmy walczyć będą przez cały sezon w Grand Prix. Zaplanowane zostały cztery biegi. Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, cykl Biegowego Grand Prix Radomia rozpocznie "Biegiem po Plantach". Trasa wytyczona zostanie na bieżni stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza oraz w parku Planty. Panie walczyć będą na trasie o długości około 3 kilometrów. Dla panów wytyczona została trasa o długości ok. 5 km. Biegi dzieci rozegrane zostaną na bieżni miejskiego stadionu.

Do pierwszego z tegorocznych biegów można zgłosić się za pośrednictwem internetowej strony www.radombiega.pl. Zgłoszenia przyjmowane będą również w dniu biegu, w biurze zawodów, które znajdować będzie się na terenie MOSiR. Biuro będzie czynne od godz. 9. Start biegów dzieci zaplanowany został na godz. 11. O godz. 12 rywalizację rozpoczną panie. Bieg mężczyzn rozpocznie się o godz. 12.30. Uczestnicy nie wnoszą opłaty startowej.

W ramach "Biegiem po Plantach" rozegrany zostanie charytatywny "Bieg dla Marcelka". Kilkumiesięczny chłopiec wymaga niezwykle skomplikowanej i kosztownej operacji serca.

- Wspólnie z wolontariuszami Arki chcemy pomóc małemu Marcelkowi - przyznaje Artur Błasiński, prezes UKS Technik Radom, organizator Biegowego Grand Prix Radomia. - Radomscy biegacze wielokrotnie pokazali, że mają otwarte serca i chętnie wspierają tego typu akcje. Liczymy, że identycznie będzie w tym przypadku.

Rodzice Marcelka nie są w stanie sami pokryć kosztów leczenia w niemieckiej Klinice Uniwersyteckiej w Munster, które oszacowano na ponad 35 tysięcy euro. Dlatego ważna jest dla nich każda pomoc.

- Nie ustaliliśmy konkretnej kwoty wpisowego, ale wierzymy, że radomscy biegacze będą hojni. Dodatkowo, wolontariusze z Arki przygotują kiermasz ciast, więc po biegu będzie można degustując słodkości również wesprzeć Marcelka - zachęca Błasiński.

Organizatorami biegu są UKS Technik Radom, Stowarzyszenie "Biegiem Radom!" oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu. Osoby, które chcą wesprzeć rodziców Marcelka mogą również dokonać wpłaty na rachunek Fundacji Cor Infantis- Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca: 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem "Marcel Skwarek"

Można przekazać również 1% podatku, w tym celu w rubrykach dotyczących przekazania 1% podatku należy podać nr KRS 0000290273 a w rubryce dotyczącej celu szczegółowego 1% podać imię i nazwisko dziecka tj. Marcel Skwarek.