Motocrossowcy rozpoczęli sezon. Ścigali się w Karolinie

Na torze w Karolinie rozegrano I rundę Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie. Pogoda dopisała, a do rywalizacji przystąpiło prawie 150 zawodniczek i zawodników. Oprócz gospodarzy wystartowali także reprezentanci Białorusi, Łotwy i Ukrainy.
Zawody rozegrano w dziewięciu klasach. Najwięcej emocji dostarczyły wyścigi najmocniejszej z nich - czyli OPEN A. Triumfował w niej Karol Kędzierski (KM Cross Lublin) przed swoim młodszym kolegą klubowym Maciejem Więckowskim i byłym mistrzem Europy - Ukraińcem Romanem Morozowem. Zwycięstwo nie przyszło jednak Kędzierskiemu łatwo, bo w pierwszym wyścigu przegrał z właśnie z Więckowskim. Drugi bieg Karol wygrał jednak bezapelacyjnie, wyprzedził Morozowa i w klasyfikacji końcowej był najlepszy.

Klasę Open B zdominowali zawodnicy z Ukrainy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca. Na najwyższym stopniu podium stanął Oleksandr Czura przed Wadimem Decykiem, trzeci był Damian Musiał, a czwarty Aleksander Sazanawiec z Białorusi.  Świetnie wypadł także Artjom Sazanawiec, który triumfował aż w dwóch kategoriach. Młody Białorusin wygrał klasę młodzików MX 85 (przed Wiktorem Małeckim z KM Cross i Kamilem Pawłowskim z Górnika Łęczna). Najlepszy był też w klasie Open C, gdzie zwyciężył w obu wyścigach. Natomiast w najmniejszej klasie MX Mini wygrał Dawid Zaremba przed Arturem Stiepańczukiem (Białoruś) i Oskarem Jarugą. Kolejna eliminacja Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny zostanie rozegrana 3 maja 2016.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU