Sukcesy zapaśników Olimpijczyka. Drużynowo i indywidualnie

Podczas minionego weekendu adepci zapasów z Olimpijczyka Radom z powodzeniem rywalizowali na arenie ogólnopolskiej. I to zarówno w zapasach stylu klasycznego, jak i wolnego
Był to niezwykle udany weekend dla naszych zapaśników. Na Pucharze Polski kadetów w Janowie Lubelskim wygraliśmy drużynowo. Na podium stawało dziewięciu zawodników - czytamy w komunikacie radomskiego klubu. Na matach w Janowie w swoich kategoriach wygrywali Mateusz Redestowicz (w wadze do 42 kilogramów) oraz Dominik Dudziński (50 kg.). Z kolei aż siedmiu klasyków Olimpijczyka stawało na najniższych stopniach podium. Trzecie miejsca wywalczyli Patryk Dudziński, Maciej Parszewski (obaj 54 kg.), Islam Adzijew (58 kg.), Halid Adzijew (69 kg.), Karol Chudzik, Piotr Chudzik (obaj 76 kg.) oraz Marcel Elias (100kg.). Blisko podium byli ponadto Jacek Rybski (46 kg.) i Oskar Piątek (63 Kg), którzy ostatecznie zajęli piąte miejsca.

Tymczasem w Teresinie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w zapasach w stylu wolnym. W kategorii wagowej 50 kg udanie zaprezentował się Grzegorz Majkut. Zawodnik Olimpijczyka zdobył brązowy medal krajowych mistrzostw. W decydującym pojedynku pokonał Kamila Mikuska (Suples Kraśnik). Z kolei jego klubowy kolega Artur Karapetyan był piąty w kategorii 55 kg.