Piłka nożna - III liga. Warta Poznań znów zwycięska, lider się nie zatrzymuje

Warta Poznań pokonała na własnym boisku Ostrovię Ostrów Wielkopolski 2:0 i tym samym umocniła się na pozycji lidera grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi. Gole dla ?Zielonych? strzelili Dominik Chromiński i Łukasz Białożyt

Faworyt tego meczu był oczywisty. Warta - lider ligi, który udanie rozpoczął rundę wiosenną - podejmowała przedostatnią ekipę w stawce, czyli Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Goście mieli też pecha, bo tuż przed meczem trener Marcin Kałuża musiał dokonać zmiany w składzie, bowiem kontuzji doznał kapitan Tomasz Kempiński.

Ostrowianie jednak dwukrotnie zagrozili Warcie w pierwszych dwóch minutach meczu. Dwa uderzenia Daniela Kaczmarka zatrzymał Mateusz Filipowiak i później zaczęła się dominacja gospodarzy. Już w ósmej minucie warciarze zdobyli bramkę - kapitalnym rajdem popisał się Nikodem Fiedosewicz, który minął kilku rywali i zagrał w pole karne. Tam najprzytomniejszy okazał się Dominik Chromiński i strzałem z bliska pokonał bramkarza rywali.

Jeszcze przed przerwą mogło być 2:0, a nawet 3:0, ale albo dobrze bronił Mateusz Wronecki, albo warciarze obijali piłką bandy reklamowe.

W drugiej połowie doskonałe okazje na gole mieli i gospodarze, i goście, ale wynik 1:0 utrzymywał się aż do 83. minuty. Wtedy dobre dośrodkowanie z prawej flanki zamknął celnym strzałem głową Łukasz Białożyt i było jasne, że Warta tego zwycięstwa nie straci.

"Zieloni" wciąż mają bezpieczną przewagę nad grupą pościgową. Jarota Jarocin tylko zremisowała z Kujawianką 2:2, a Lech II Poznań ograł 3:1 Centrę Ostrów . Do końca sezonu zostało jeszcze dziesięć kolejek.

Zwycięzca grupy będzie walczył w barażu o awans do II ligi.

Warta Poznań - Ostrovia Ostrów Wlkp. 2:0 (1:0)

Bramki: Dominik Chromiński (8.), Łukasz Białożyt (83.)

Warta: Mateusz Filipowiak - Tomasz Koziorowski (58. Miłosz Brylewski), Artur Marciniak, Bartosz Kieliba, Nikodem Fiedosewicz - Adrian Laskowski, Dominik Chromiński (75. Gracjan Goździk) - Filip Brzostowski, Krzysztof Biegański, Michał Ciarkowski (58. Łukasz Białożyt) - Łukasz Spławski (85. Krystian Łukaszyk).

Ostrovia Mateusz Wronecki - Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Damian Błaszczyk, Marek Szymanowski (88. Jakub Jędrzejak), Konrad Rusek, Kamil Kucharski (91. Jakub Jóźwiak), Daniel Kaczmarek, Patryk Perz (62. Patryk Cierniewski), Michał Giecz.