Polsat Boxing Night. Tomasz Adamek lżejszy od Erica Moliny. Zaiskrzyło między Ewą Brodnicką i Anitą Torti

Już w sobotę w Tauron Arenie Kraków piąta gala Polsat Boxing Night. W piątkowym ważeniu Tomasz Adamek okazał się o prawie cztery kilogramy lżejszy od Erica Moliny. Relacja na żywo z Gali w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE od 19:00 w sobotę.
Facebook? » | A może Twitter? »


To była wyjątkowo spokojna ceremonia. Pięściarze - i pięściarki - kolejno wkraczali na wagę, potem patrzyli sobie w oczy, ale wszystko kończyło się pojednawczym podaniem ręki. Najbardziej zaiskrzyło między paniami - Ewą Brodnicką i Anitą Torti, które otworzą galę walką o pas mistrzyni Europy w wadze lekkiej.

Polka, która broni tytułu, zaskoczyła oryginalnym strojem. Na wadze pojawiła się w jednoczęściowym, kolorowym kostiumie. - Wpadłam na ten pomysł dzień przed ważeniem - przyznaje. Potem stanęła oko w oko z Włoszką. W pewnym momencie zaczęła wygrażać rywalce palcem. - Powiedziałam jej, że jestem lepszą pięściarką. Myślałam, że dłużej wytrzyma mój wzrok - zaznacza.

Brodnicka przed walką jest pewna swego. Po ważeniu dała rywalce potrzymać pas. Jak twierdzi, to dla Torti ostatnia taka okazja.

Po kobietach na scenie pojawili się Michał Syrowatka i Rafał Jackiewicz. Ich walka wzbudza sporo emocji, bo to rewanż za starcie sprzed kilku miesięcy, w którym górą był Jackiewicz. Obaj wnieśli na wagę niemal tyle samo - nieco ponad 66 kilogramów.

Podobnej wagi są również Mateusz Masternak i Eric Fields, którzy stoczą pojedynek w kategorii junior ciężkiej. W tej samej wadze zmierzą się Michał Cieślak i Francisco Palacios. Na czwartkowej konferencji przed walką Portorykańczyk prowokował Polaka, mówiąc, że jest mniejszy niż się mu wydawało. W czasie ważenia było jednak spokojnie.

- Niech mówi co chce - odpowiada Polak, dla którego zwycięstwo nad Palaciosem ma być trampoliną w drodze na szczyty światowych list.

W Tauron Arenie będzie można zobaczyć również dwie walki w wadze ciężkiej. W pierwszej Andrzej Wawrzyk powalczy z Marcinem Rekowskim. Krakowianin nie dość, że będzie miał w sobotę wsparcie publiczności, to jeszcze jest o cztery kilogramy cięższy od rywala.

Podobna różnica dzieli Adamka i Molinę. 39-letni bokser z Gilowic waży 101,4 kg, czyli niemal tyle samo, ile przed ostatnią walką z Przemysławem Saletą. Molina zaskoczył nie wagą, ale czapką uszatką, w której chodził po scenie.

- Tomek będzie szybki! - krzyczeli kibice oglądający ważenie, a Adamek tylko kiwał głową z potwierdzeniem. W sobotę wejdzie między liny nie wcześniej niż o godz. 23. Pierwsza walka rozpocznie się o godz. 18.30. Galę będzie można obejrzeć jedynie w systemie pay-per-view. W sobotę w kasach Tauron Areny mają być dostępne ostatnie bilety.

Wyniki ważenia:

Tomasz Adamek: 101,4 kg, Eric Molina: 105,1 kg

Michał Cieślak: 90,5 kg, Francisco Palacios: 89,8 kg

Andrzej Wawrzyk: 107,4 kg, Marcin Rekowski: 103,3 kg

Mateusz Masternak: 90,3 kg, Eric Fields: 90 kg

Rafał Jackiewicz: 66,6 kg, Michał Syrowatka: 66,5 kg

Ewa Brodnicka: 61,1 kg, Anita Torti: 60,8 kg