Ruch Chorzów. Klub ugód nie zawiera. Licencja pewna?

Ruch Chorzów złożył do Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN dokumentację niezbędną do ubiegania się o licencję na grę w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2016/2017.
Na co stać w tym sezonie Ruch Chorzów? Podyskutuj na Facebooku >>

Stało się to możliwie dzięki pożyczce (18 milionom złotych), jaką w czwartek udzieliło klubowi miasto. - Przekazaliśmy komisji materiały będące podstawą do otrzymania zgody na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w przyszłym sezonie. Warto podkreślić, że przygotowując się do procesu licencyjnego uregulowaliśmy wszystkie zobowiązania finansowe, więc zawieranie ugód nie było konieczne. Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych, nasz wniosek zostanie pozytywnie oceniony i otrzymamy licencję na grę w Ekstraklasie w sezonie 2016/2017 - podkreśla Donata Chruściel, rzecznik prasowy i dyrektor marketingu Ruchu Chorzów.

Do 15 marca 2016 roku kluby Ekstraklasy, a wśród nich Ruch Chorzów, składały wnioski o przyznanie licencji oraz wymagane podręcznikiem licencyjnym załączniki dotyczące kryteriów sportowych, prawnych, administracyjnych, jak również część kryteriów infrastrukturalnych. Do Komisji Licencyjnej PZPN wysłana została także pełna dokumentacja finansowa. Teraz wszystkie materiały zostaną poddane analizie ekspertów. Decyzję Komisji o przyznaniu licencji poznamy najpóźniej 15 maja.

Kalendarium procesu licencyjnego:

do 15 marca - złożenie do Komisji Licencyjnej wniosku o przyznanie licencji i dokumentów dotyczących kryteriów sportowych, prawnych oraz dotyczących personelu i administracji, jak również części kryteriów infrastrukturalnych

do 31 marca - złożenie do Komisji Licencyjnej pełnej dokumentacji finansowej

do 4 kwietnia Komisja przekazuje dokumenty do analizy ekspertom odpowiedzialnym za poszczególne dziedziny

do 19 kwietnia eksperci składają raporty z przeprowadzonych analiz

do 24 kwietnia Komisja może wystąpić do klubu o uzupełnienie dokumentacji

do 5 maja klub uzupełnia dokumentację (w razie potrzeby)

do 15 maja odbywa się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, na którym zapadają decyzje o przyznaniu licencji na kolejny sezon rozgrywkowy

do 31 maja odbywa się posiedzenie Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN, na którym rozpatruje się ewentualne odwołania od decyzji o odmowie przyznania licencji.