Euro 2016. Krzysztof Mączyński wciąż nie trenuje z drużyną. "Na pewno jest poirytowany"

Pomocnik Wisły po artroskopii, którą przeszedł w styczniu wciąż jest w trakcie rehabilitacji. - Jest jeszcze dziewięć spotkań, więc do formy może wrócić - podkreśla Dariusz Wdowczyk, trener Wisły.
Szkoleniowiec w pomocy ma dość duży komfort, więc nie przebiera nogami w oczekiwaniu na powrót Mączyńskiego. Woli dmuchać na zimne. Nie chce prognozować, kiedy Mączyński zacznie ćwiczyć z zespołem. - Fizjoterapeuci nad nim czuwają, a to sam Krzysiek musi być pewny, że może wrócić do gry - twierdzi Wdowczyk. - Mamy niewielki wpływ na postępy w rehabilitacji. On pewnie też się niecierpliwi. Oczekuję, że wkrótce wróci. Dla mnie to będzie tylko z korzyścią, bo rywalizacja w pomocy jeszcze wzrośnie, a to poniesie poziom w podstawowej jedenastce.

30 maja Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji ogłosi 23-osobową kadrę na Euro 2016. Choć Mączyński był jednym z ulubieńców trenera, to ma coraz mniej czasu, by przekonać szkoleniowca, że powinien znaleźć się w kadrze. Wcześniej Nawałka ogłosi 27 zawodników, czyli tzw. wstępna kadra na Euro 2016. Oni pojadą na zgrupowania w Juracie i Arłamowie.

- Jest jeszcze czas, by Krzysiek wrócił do formy. Zostało jeszcze dziewięć spotkań w lidze do rozegrania - dodaje Wdowczyk. - Krzysiek doskonale wie, że jak nie będzie grał w lidze, to na Euro na pewno nie pojedzie.