Górnik Zabrze. Jan Żurek do kibiców: Jesteśmy w biedzie i potrzebujemy waszego wsparcia

- Nie mam wątpliwości, że w meczu z Pogonią Szczecin drużyna będzie wyglądała lepiej niż w spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała - mówi Jan Żurek, trener Górnika Zabrze.
Czy Górnik Zabrze będzie piął się tabeli? Podyskutuj na Facebooku >>

Siedem - już tylu kolejnych spotkań nie wygrał Górnik Zabrze. Czy uda się wreszcie w najbliższy piątek, kiedy na stadion przy Roosevelta zjedzie Pogoń Szczecin?

- Reprezentacyjną przerwę spożytkowaliśmy naprawdę dobrze. Rywalizacja o miejsce w składzie jest coraz bardziej wyrównana. Wiem, że ten, kto wyjdzie na boisko, pomoże drużynie - mówi trener Jan Żurek, który ostatnio najbardziej mógł liczyć na Grzegorza Kasprzika i Bartosza Kopacza. - Drużyna potrzebuje bramkarza nie tylko po to, żeby wyciągał piłkę z siatki, ale żeby pomagał. I Grzesiek rzeczywiście pomaga. Bartek natomiast - rzeczywiście - zrobił duży postęp. Choć ja widzę ten postęp również u innych chłopaków. Cały czas dokręcam ich, pompuję. To, co sobie mówimy, transportujemy na boisko. Dlatego jestem naprawdę zadowolony z pracy, jaką wykonaliśmy. Ale musimy jeszcze poprawić organizację gry, przejście z obrony do ataku. Mimo to, nie mam wątpliwości, że w meczu z Pogonią drużyna będzie wyglądała lepiej niż w spotkaniu z Podbeskidziem - zapewnia Żurek.

A przy okazji zwraca się do kibiców: - Zapraszam was na piątkowe spotkanie. Jesteśmy w biedzie i potrzebujemy waszego wsparcia. Jesteście najlepsi, pokazaliście to wielokrotnie. Ja z kolei mogę obiecać, że będziemy walczyć, biegać.