GKS Katowice. Prezes Wojciech Cygan: Nie gramy już o nic? Z tym się nie zgodzę

- Najlepszym miejscem od momentu awansu GKS-u na zaplecze Ekstraklasy było ósme. Cały czas jest więc o co grać - podkreśla Wojciech Cygan, prezes GKS-u Katowice.
Czy GKS Katowice awansuje do ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku >>

Przed rozpoczęciem ligowej wiosny całkiem realne wydawało się, że GKS Katowice zdoła jeszcze włączyć się do walki o Ekstraklasę. W przypadku zwycięstwa w pierwszym tegorocznym spotkaniu, z Arką Gdynia, strata katowiczan do miejsca premiowanego awansem wyniosłaby przecież sześć punktów, co - jak na to, że do końca sezonu pozostawało 14 kolejek - nie byłoby dystansem nie do przeskoczenia. Dzisiaj ta strata wynosi już jednak 12 punktów.

- Niektórzy krytykują mnie za to, że dopóki jest szansa na awans, to głośno o tym mówię. Gdybyśmy jednak wygrali z Arką, tabela ułożyłaby się dla nas zupełnie inaczej... A tak, po prostu gramy dalej, przed nami kolejne mecze. Nasza obecna pozycja w tabeli nikogo nie zadowala, zespół chce ją poprawić - mówi Wojciech Cygan, prezes klubu z Bukowej.

- Nie zmienia to jednak faktu, że ta wiosna wygląda na kolejną z hasłem "GieKSa nie gra już o nic" - zagadujemy. Cygan: - Z tym się nie zgodzę. Pamiętajmy, że najlepszym miejscem od momentu awansu GKS-u na zaplecze Ekstraklasy było ósme. Cały czas jest więc o co grać.