Podbeskidzie Bielsko-Biała. Najlepszy napastnik na Śląsku z profesjonalną umową

Czterech młodych zawodników Podbeskidzia Bielsko-Biała związało się z klubem profesjonalnymi kontraktami.
Kulisy sportowych wydarzeń na Śląsku. Dołącz do nas na Facebooku >>

"Górale" młodnieją. Kontrakty podpisali Konrad Gutowski i Daniel Mikołajewski z rocznika 1999 oraz Piotr Florkiewicz i Daniel Stanclik z rocznika 2000. Umowy każdego z młodych piłkarzy będą obowiązywać do 30 czerwca 2018 roku.

- To przyszłościowi zawodnicy, wysoko oceniani przez trenerów swojego rocznika. Chcemy, żeby już teraz nabierali doświadczenia w meczach drugiej drużyny. Kontrakty podpisaliśmy na okres ponad dwuletni, mam nadzieję, że w tym czasie rozwiną się na tyle, że będziemy mogli o nich mówić w kontekście pierwszej drużyny - mówi prezes klubu Tomasz Mikołajko.

A tak charakteryzuje nowych graczy klub...

Konrad Gutowski to boczny pomocnik, którego charakteryzuje duża siła, sprawność oraz mocne uderzenie zarówno z prawej, jak i z lewej nogi.

Piotr Florkiewicz, jest od lat zawodnikiem kadry wojewódzkiej w swoim roczniku, w klubie jest kapitanem drużyny. Jest wychowankiem Podbeskidzia, w którym trenuje od szóstego roku życia.

Daniel Stanclik to zawodnik, który bardzo dobrze się rozwija, robi szybkie postępy. Zdaniem trenera z drużyny młodzieżowej jest to najlepszy zawodnik w całym województwie w roczniku 2000 na pozycji napastnika.

Daniel Mikołajewski - to środkowy pomocnik, który na boisku zostawia całe serce. Nieustępliwy, waleczny, zdeterminowany. Posiada bardzo dobre uderzenie, precyzyjny przerzut oraz świetnie gra głową.