Wisła Kraków. Co Tomasz Cywka kupił za pierwszą pensję

Pierwszego wywiadu udzielił po angielsku, a pierwszą piłkę kopał tak długo, aż zeszły z niej łaty. Tomasz Cywka opowiada o początkach kariery w rozmowie z oficjalną stroną Wisły Kraków.
Facebook? » | A może Twitter? »


Cywka jest kolejnym bohaterem cyklu "Mój pierwszy raz", który ukazuje się na stronie krakowskiego klubu. Opisuje m.in. swoją pierwszą piłkę. - Dostałem ją od ojca. Nie pamiętam dokładnie kiedy to było, mogłem mieć jakieś sześć lat. Intensywnie ją obkopywałem - czy to o ścianę, czy to o mur garażu. Dużo przeszła, aż wszystkie łatki zeszły. Obkopywałem ją aż pękła - wspomina.

Pomocnik opisuje także pierwszy wywiad w karierze - udzielił go po angielsku, po podpisaniu kontraktu z Wigan Athletic. Tam też dostał pierwszą wypłatę. Co z nią zrobił? - Nie poleciałem do Anglii z całą szafą, więc kupiłem trochę ciuchów, żeby uzupełnić garderobę. Kupiłem również rzeczy na deszcz, bo w Anglii różnie bywa z pogodą - mówi.

W Krakowie największe wrażenie robią na nim kibice. - W Anglii kibicowanie jest na wysokim poziomie, ale chyba tylko w Polsce fani dopingują przez cały mecz - podkreśla.

Cała rozmowa na oficjalnej stronie Wisły.

Zdjęcie Spokey Piłka nożna 80640 Zdjęcie Spokey Piłka nożna KICK Zdjęcie Fellowes piłka nożna 5880904
Spokey Piłka nożna 80640 Spokey Piłka nożna KICK Fellowes piłka nożna 5880904
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info